Безпека при використанні електрообігрівачів

   Із настанням холодів починається активне використання електрообігрівачів. Але обігрівач − це не тільки альтернатива батареям, але й небезпечний прилад, який може спровокувати пожежу.
   Тому варто знати та дотримуватись елементарних правил пожежної безпеки при використанні електрообігрівачів, щоб захиститись і від холоду, і від пожеж.
Щоб уникнути небезпеки, пам’ятайте:
 1. Перед початком експлуатації уважно прочитайте інструкцію з використання саме цього електрообігрівача та ретельно слідкуйте за її дотриманням.
 2. У кожного приладу є свій термін експлуатації, який в середньому становить близько 10 років. Використання понад встановлений термін може призвести до трагічних наслідків.
 3. Не вмикайте одночасно в одну електромережу кілька потужних електроприладів. Це може викликати перевантаження електромережі, і як наслідок – «коротке замикання» та пожежу.
 4. Не використовуйте пошкоджені чи саморобні прилади.
 5. Систематично перевіряйте справність електропроводки, розеток, щитків, штепсельних з’єднань.
 6. На початку роботи приладу впевніться, що його штекер вставлено у розетку міцно, бо в іншому випадку – обігрівач перегріється і може стати причиною пожежі.
 7. Не залишайте увімкненим обігрівач на ніч.
 8. Не використовуйте прилад для сушки речей. 
 9. Не дозволяйте дітям гратись з електрообігрівачем.
 10. Встановлюйте електрообігрівач на безпечній відстані від гардин та меблів. Ставити прилад потрібно на підлогу. Якщо ви користуєтесь конвектором – прикріпіть його до спеціальної підставки на невеликій відстані від підлоги.
 11. Регулярно очищайте обігрівач від пилу – він схильний до самозаймання.
 12. Не розміщуйте проводку електрообігрівача під килимами та іншим покриттям.
 13. Не використовуйте обігрівачі у приміщеннях із лакофарбовими матеріалами, розчинниками та іншими легкозаймистими матеріалами.
 14. Не ставте на проводи важкі предмети (наприклад, меблі).
 15. Несправності у роботі електрообігрівача повинен усувати лише спеціаліст-електрик.
Дотримуйтесь цих простих правил,
щоб захистити власне майно та життя від пожеж!

Завідувач кабінету навчального
(інформаційних технологій) Л.В. Вовдюк