Як швидко зігрітися взимку

   Стрімко підступаючі зимові дні змушують нас запасатися пуховими шкарпетками і рукавицями. Але навіть такий серйозний підхід деколи не рятує. Пропонуємо декілька порад, як зігрітися холодної пори.
   Щовечора влаштовуйте контрастні ванночки для рук — вони допоможуть поліпшити кровообіг. В одну тарілку налийте гарячу воду (38-40° С), в іншу — холодну. Опускайте в них поперемінно руки (процедуру слід починати та закінчувати гарячою водою).
   Завжди носіть із собою плитку чорного шоколаду. Як тільки починаєте мерзнути на морозі, з'їжте кілька шматочків. Це допоможе підтримати температуру тіла на належному рівні.
   Особливу увагу приділіть одягу та взуттю. Щоб руки залишалися в теплі, носіть рукавиці, а не рукавички. Забудьте про стягуючі колготки, тугі ремені, тісні джинси — вони порушують кровообіг.
   Введіть обмеження до весни. Основним джерелом енергії є вуглеводи. Найбільш легко засвоюються прості, проте вони ж дають і зайві кілограми. Альтернативою можуть стати складні вуглеводи: крупи, макарони з борошна грубого помелу, картопля. Не виключайте повністю з раціону жири: мінімальний жировий прошарок зовні непомітний і є додатковим «утеплювачем».
   Підтримуйте у нормі залізо. Введіть у раціон продукти багаті залізом. Наприклад, чорну смородину. Лише 50 г цієї ягоди забезпечать вам добову норму заліза. Не забувайте також про гречку, печінку й яблука.
   Більше корисної солі. Взимку вам не обійтися без вівсянки, квасолі, моркви, цибулі та горіхів — джерел солей калію та магнію. Включіть в щоденний раціон також молоко або чай: ці напої сприяють підвищенню тонусу судин.
Жирний бульйон і солодкий чай
   Зігрітися в холодну погоду допоможуть такі гарячі напої, як жирний курячий бульйон або солодкий чай, адже жир і цукор є хорошими джерелами енергії. Випивши бульйон або чай, спочатку ми зігріваємося за рахунок температури напою, який потрапив в організм, а через деякий час починається процес окислення жирів і глюкози, що призводить до викиду енергії, яка додатково зігріває організм.
Багато тепла виходить через голову
   Це не зовсім так. Насправді велика кількість теплової енергії накопичується у вигинах, наприклад ліктях, колінах, паховій області, ногах. Природно, носити шапку в морозну погоду потрібно обов'язково, щоб не підхопити менінгіт та інші захворювання. Але найголовніше - це тримати ноги і руки в теплі. У першу чергу на холоді мерзнуть кінцівки. Це пов'язано з тим, що при низькій температурі кровоносні судини рук і ніг починають звужуватися. Це захисна реакція організму, спрямована на забезпечення кров'ю життєво важливих органів. Тому, щоб не замерзнути, носіть тепле непромокальне взуття та рукавички. Це врятує вас від втрати значної частини тепла.
Паління на морозі
   Багато хто вважає, що подібно алкоголю паління також допомагає зігрітися. Тут механізм дії багато в чому схожий з алкоголем. Нікотин сприяє розширенню кровоносних судин, що спочатку дає нам відчуття тепла, а через кілька хвилин ми відчуваємо холод.
Застуда через холод
   Застуда і грип - це вірусні захворювання, і тому тільки через холод вони не виникають. За великим рахунком, захворіти застудою або на грип можна і влітку, але відбувається це рідко. Вся справа в тому, що переохолодження, а також різкі перепади температур знижують імунну систему людини, і вона стає більш вразливою перед вірусними інфекціями. Крім того, взимку ми багато часу проводимо в закритих погано провітрюваних приміщеннях, де скупчуються віруси, що атакують нас.
Імбирне печиво
   Ще з давніх часів імбир використовується для лікування застуди, грипу і шлункових захворювань. Численні дослідження показують, що імбир здатний підвищувати температуру тіла, що й допомагає людині зігрітися.

Рівне дихання
   Як відомо, велику кількість тепла організм втрачає через легені. Для того, щоб максимально затримати тепло, потрібно практикувати рівне і спокійне дихання. Якщо це вам не допоможе, то можете спробувати інший спосіб: вдихайте повітря обома ніздрями, а видихайте - однією, при цьому затиснувши одну ніздрю рукою. Кілька хвилин такого дихання допоможе вам трохи зігрітися і потренувати серце.

Лілія Богданович, Світлана Усик методисти