Алергія на зиму: і таке буває

У холодну пору року після прогулянок на свіжому повітрі у багатьох з'являється не зовсім здоровий рум'янець, що є ознакою алергії на холод. При цьому такий вид алергії може стати причиною інших захворювань, починаючи від вірусних і хронічних і закінчуючи паразитарними.
Холодова алергія — це алергічна реакція на дію низьких температур. Озноб, відчуття дискомфорту, нездатність зігріти руки або ноги, відчуття, що мерзне голова, довго палаючі щоки — все це говорить про те, що організм адаптуватися до холоду не бажає. Зіткнувшись з такими проявами, багато хто з нас бачить єдине рішення проблеми в тому, щоб привчити себе до холоду, що, як відомо, досягається шляхом інтенсивного загартовування, але отримують лише зворотний результат. Справа в тому, що від алергії можна позбутися, лише на відстані від алергену.
Симптоми і форми проявів недуги
Що стосується самих симптомів холодової алергії, то ними можуть бути будь-які з стандартного «алергічного списку».
Висипання
При холодовій алергії висип локалізується на щоках, губах (губи розпухають, і в куточках утворюються хворобливі ранки), кистях рук (у противників рукавиць та рукавичок). Висип може бути у формі кропив’янки (дрібних прищиків) і великого дерматиту (почервоніння чешуться і злущуються), а може перетворитися й у пухирі.
Нежить і чхання
Варто людині вийти на холод, як тут же на тлі повного благополуччя у нього з носа починає литися струмок. Та й чхання — вірний супутник подібного стану — може не залишати свою жертву до самого повернення в тепло.
Кон’юнктивіт і форма проявів
Алергічний кон’юнктивіт проявляється сильною різзю в очах, що підсилюється від сонця в ясні зимові дні, сльозотечею, набряками і синіми колами під очима, а також вираженим почервонінням білків очей.
Холодова мігрень і форма проявів
Вона наздоганяє хворого вже хвилин через 5 після виходу на холод, проявляється спочатку запамороченням, потім темними плямами перед очима, відчуттям стиснення і нарешті найсильнішої стріляючої болі, що проходить хвилин через 5 після повернення в тепло. Теплий одяг та взуття, захисний крем для рук та обличчя, а також прийом антигістамінних препаратів перед виходом на вулицю — ось вірні помічники тим, кому холод протипоказаний «за станом здоров’я».
Лікування холодової алергії
Боротьба з алергією на холод проходить досить складно. А головною причиною цьому служить відсутність можливості усунути алерген - холод в наших географічних широтах. Помилковою є думака, що до холоду можна звикнути і почати загартовування. Це лише погіршить стан хворого.
Якщо факт холодової алергії встановлений, то, в першу чергу, треба приймати виписані лікарем в необхідних дозах антигістамінні препарати.
Перед виходом на холод на відкриті ділянки шкіри необхідно нанести спеціальний крем, а на губи - бальзам або помаду.
Одяг повинен відповідати погоді — головний убір, капюшон, шарф, рукавички і т.д.
Про загартовування, а тим більше «моржування» доведеться забути, інакше це може призвести до непередбачуваних наслідків.
По можливості час перебування на холоді треба обмежити.

Лілія Богданович, Світлана Усик методисти