Щоб уникнути авітамінозу

Весна — це не тільки пора, коли прокидається і розквітає природа, але й час, коли ми найчастіше застуджуємося. Багато людей відзначають у себе появу ознак втоми: з'являється сонливість і депресія, млявість, шкіра стає сухою, волосся - тьмяним. Загострюються хронічні захворювання, долають вірусні інфекції та застуди.
Появі цих ознак можуть сприяти багато причин, але, швидше за все, це ознаки весняного авітамінозу.
Як же боротися з цією напастю, що кожної весни заважає радіти життю на повну силу? Як уникнути весняного авітамінозу?
Перш за все, потрібно подбати про те, щоб навесні на столі було якомога більше продуктів, що несуть організму необхідні йому вітаміни і мікроелементи. Особливо гостро навесні відчувається нестача вітамінів групи А, В, С, D, і це веде до уповільнення процесів регенерації тканин і обміну речовин, що провокує різні захворювання.
Урізноманітнити свій стіл і вітамінізувати їжу допоможуть петрушка, цибуля, кріп, селера, огіркова трава, кінза. Можна вживати в салатах пророслі овес, пшеницю, ячмінь, а також насіння сої з паростками від 0,5 см до 4 см - ці продукти дають потужний приплив вітамінів групи В, вітаміну А. На вітамін Є особливо багате рослинне масло - оливкова, соняшникова, кукурудзяна, соєва олії. Дієтологи радять змішувати різні сорти олії і заправляти салати. Вітаміну С багато у квашеній капусті, замороженій смородині, плодах шипшини, у лимоні і всіх цитрусових. Слід готувати відвари сухофруктів та шипшини, пити чай з лимоном і готувати салати з квашеної капусти для збагачення раціону цим цінним вітаміном.
Тож щоб не вдаватися до курсу вітамінів, слід звернути увагу на своє харчування.
У разі, коли авітаміноз не вдалось здолати харчовим раціоном, можна скористатися полівітамінними комплексами. Сучасна медична індустрія може запропонувати безліч варіантів таких препаратів. Комплекси випускаються у вигляді таблеток, капсул, льодяників або порошків. Все залежить від уподобань покупця. Але, на думку лікарів, найкраще приймати полівітаміни у вигляді капсул. Така «упаковка» запобігає взаємній нейтралізації вітамінів. Найсприятливіший час для прийому вітамінів – ранок. У цей час організм прокидається і готується до денної активності. Тому саме час «підкріпити» здоров’я.
При прийомі полівітамінних комплексів необхідно пам’ятати, що більшість вітамінів краще засвоюються разом із їжею. Тому після прийому капсули або таблетки слід поснідати.
Головне - не сильно захоплюватися. Надлишок вітамінів також може призвести до захворювань та небажаних ефектів.
У будь-якому випадку, перш ніж приступити до прийому комплексу вітамінів, краще порадитися з лікарем.
Є ще одна невелика порада, так як ми проводимо більшу частину свого часу в приміщенні, повітря якого далеке від ідеального, треба користуватися будь-якою можливістю бувати на свіжому повітрі. Гуляйте з дітьми, візьміть за правило сімейні прогулянки.
Будьте здорові!

Завідувач кабінету навчального
(інформаційних технологій) Л.В. Вовдюк