Обережно-отруйні кімнатні рослини

   Отруйною може бути як вся рослина цілком, так і лише деякі її частини: ягоди, квіти, коріння, цибулини, листя.
   Рослини з отруйним соком. Це, насамперед, рослини сімейства молочайних. У смолах майже всіх молочайних містяться речовини, отруєння якими можуть протікати у дуже важкій формі. При попаданні на шкіру вони викликають легке роздратування, опіки або навіть виразки. Потрапляючи на слизові оболонки, сік молочайних рослин стає причиною запалення очей і ротової порожнини, порушення травлення (нудота, блювання, пронос) і нервової діяльності.
   Рослини, що мають отруйні плоди. Це, по-перше, рослини з отруйними ягодами. Красиві помаранчеві і червоні плоди особливо небезпечні для дітей, які не можуть встояти перед спокусою їх скуштувати. Своїми листами й квітами найпідступніший-олеандр. Потрапивши всередину організму людини або тварини, отрута цих рослин викликає порушення роботи серця.
   Деякі кімнатні квіти небезпечні для алергіків. В основному спровокувати алергічну реакцію може пилок квітів, але виділяють алергени і інші частини рослини. До них відносяться всім відома герань, папороть, вже згаданий олеандр і деякі амарилісові. Крім того, навіть земля, в якій ростуть кімнатні квіти, може бути небезпечна для алергіків, так як в ній живуть мікроскопічні гриби, що викликають алергію.
   Крім людей, схильних до алергії, отруйні кімнатні квіти становлять небезпеку і для цілком здорових людей і домашніх тварин.
Азалія або Рододендрон. Викликає отруєння при вживанні всередину. Отруйний нектар квіток і сік листя викликає виділення з носа, рясне слиновиділення, блювоту.

Аденіум товстий або Троянда пустелі.
При контакті з цією красивою рослиною можливе отруєння, оскільки отруту містять всі її частини. Отруйний сік може проникати через шкірні покриви, викликаючи інтоксикацію.

Бровалія красива
. Всі її частини містять отруту, яка при вживанні викликає нудоту і сонливість.Дифенбахія
. Небезпечна при контакті. Отруйний сік, який міститься у всіх частинах рослини, викликає опіки, потрапляючи на шкіру або слизові оболонки.


Клівія
. Рослина з розкішним квітконосом викликає сильне отруєння при вживанні всередину. У її листі і кореневищі міститься отрута, яка спричиняє діарею, блювоту, підвищене слиновиділення, а в деяких випадках – параліч.
Лілія. Всі сорти красуні лілії при цвітінні виділяють дуже сильний аромат. Він здатний викликати алергію, непритомність, головні болі, запаморочення. Вживання всередину листя цієї рослини може призвести до смерті.
Фікус. В його листі і стеблах міститься отрута. Потрапляючи на шкіру, він може викликати її подразнення та інші алергічні реакції.


Монстера
. Ця улюблениця багатьох просторих приміщень, небезпечна при контакті. Отруйний сік її листя дуже шкідливий для очей і викликає опік шкіри.


Молочай
. Гарно квітуча рослина, дуже отруйна. Всі її частини містять отруйний сік. Потрапляючи на шкіру, він викликає сильне печіння, появу пухирів. При попаданні в очі можлива навіть тимчасова сліпота.


Перша допомога
  • при попаданні на шкіру, ретельно вимийте уражену ділянку проточною водою з милом;
  • при попаданні отруйного соку в очі, промийте їх під струменем води протягом десяти-двадцяти хвилин;
  • при попаданні соку або частини отруйної квітки всередину потрібно випити води з активованим вугіллям або викликати блювоту, щоб видалити зі шлунка проковтнутий шматок;
  • при сильному отруєнні з втратою свідомості, судомами або прискореним серцебиттям потрібно терміново викликати швидку допомогу.
   До списку отруйних рослин потрапило багато улюблених кімнатних квітів. Необхідно доглядати за ними з обережністю. При обрізанні та пересадці слід користуватися гумовими рукавичками, ретельно мити руки після найменшого контакту з квітами.
   Уважно підходьте до вибору кімнатних рослин!!!

Світлана УСИК, Лілія БОГДАНОВИЧ