Декілька способів поліпшити здоров'я навесні

   Весна…Така завжди очікувана пора року. Вона приносить нам радість і надію. Природа оживає й водночас наповнює життєвою силою.
    Але водночас може відмічатися підвищена слабкість, занепад сил, проблеми з працездатністю. Крім того, недолік вітамінів впливає і на зовнішність людини: починають ламатися нігті, волосся стає пересушеним, шкіра втрачає здоровий колір, набуваючи землистого відтінку. Особливо характерний такий стан для кінця зими, коли організм вже виснажений перепадами температур, дощем, морозами і т. д.
   Пропонуємо декілька порад щодо зміцнення імунної системи у весняний період.
  1. Випивайте склянку води перед кожним прийомом їжі. Вода допомагає виводити токсини з організму та позитивно впливає на колір шкіри.
  2. Уникайте переохолодження. Навіть дуже тепла і сонячна весняна погода може бути оманливою. Не поспішайте одягати речі, поки не переконаєтеся, що тканини, з яких вони зроблені, убережуть вас від переохолодження.
  3. Їжте більше проростків, пагонів та зелені. Пророщуйте зерна крес-салату, редиски, льону та соняшника. Додаючи їх до страв, ви отримаєте заряд бадьорості. Проростки несуть вашому організму цілий ряд поживних речовин, вітамінів і ферментів. Це дійсно корисно.
  4. Рухайтесь. Піднімайтесь з дивану. Прогулюйтесь, грайте на вулиці, їздіть на велосипеді. Прогулянки весною стають особливо цінними у сонячні дні. Навіть невеличкий рух розбудить вас і змусить почувати себе добре.
  5. Подбайте про свою печінку. Вживайте в їжу натуральні продукти. Уникайте страв з високим ступенем термічної обробки та продуктів з дуже довгим переліком інгредієнтів.
  6. Розтягуйтесь. Розтяжки допоможуть підтримувати м'язи у такому стані, щоб у вас було менше шансів пошкодити себе, коли ви будете активно рухатись.Знайдіть п'ять хвилин щодня, щоб розім'яти м’язи до та після прогулянки.
  7. Висипайтесь. Здається, ніколи не буде достатньо часу, щоб виконати все, що нам потрібно. Ми часто нехтуємо сном заради виконання інших завдань. Проте сон має стати пріоритетом. Як мінімум сім годин сну щодня допоможуть вам почувати себе свіжим та енергійним.
  8. Розпочніть щось нове. Весна - це час для зростання. Розпочинаючи новий проект, хобі, роботу або відносини, ви створюєте зміни, які є сутністю цієї пори року.

Світлана УСИК, Лілія БОГДАНОВИЧ