Правила безпечної поведінки дитини у довкіллі

Шановні батьки, дорогі діти! Щоб не трапилось біди, виконуйте наступні правила.
   Збираючись до лісу або в парк у весняну пору року, одягніть одяг, який максимально закриває тіло. У весняний час уникайте лягати на траву задля відпочинку. Земля ще прохолодна, що може спричинити ряд захворювань.
   Збираючись на прогулянку влітку, попіклуйтесь про одяг дитини: він повинен бути світлим, тканина натуральною. Пам’ятайте про головний убір (капелюх чи панаму): він захистить голову дитини від перегрівання.
   У спеку (щоб не отримати сонячного удару) ховайтесь під навіс, менше рухайтесь та змочуйте голову холодною водою. Вживайте більше напоїв.
   Важливо пам’ятати, що діти мають звичку гризти різноманітні травинки. Немає жодної гарантії, що випадково зірваний лист рослини не отруйний. Отруйні речовини зустрічаються скрізь: в лісі, в полі, на луках. Тому при зборі дарів природи треба бути обачним і пам’ятати про небезпеку, яку можуть ховати у собі приємні на вигляд та смак рослини. Тут слід запам’ятати правило «Не знаєш – не бери до рук».
   Чого не слід робити:
куштувати невідомі ягоди, рослини, гриби;
знищувати отруйні рослини (їх використовують в медицині, вони є ліками для тварин і птахів).
   Якщо ж дитина все ж скуштувала отруйну або невідому рослину
  
   Що потрібно робити:

   Дати випити багато води, щоб викликати блювання;
   Негайно звернутися до лікаря, вкласти потерпілого в ліжко.
   У зимовий час утримайтесь від прогулянки з дитиною на вулиці при температурі повітря – 25 град. С і нижче. Це небезпечно для дитячого організму!
   Виходячи на вулицю у сильний мороз, надягайте теплий одяг, а відкриті частини обличчя змащуйте жирним кремом або гліцерином.

Шановні батьки!
Навчання дітей правильній та безпечній поведінці у довкіллі!
Пам’ятайте, ваш приклад є для дітей кращим методом виховання.

Завідувач кабінету навчального
(інформаційних технологій) Л.В. Вовдюк