Що робити при пожежі: правила евакуації для дітей і дорослих

   Як свідчить статистика, щорічно в Україні під час пожежі гине понад 10 тисяч людей. Найчастіше смерть в пожежі наздоганяє тих, хто починає панікувати, неуважно поводиться і не знає елементарних правил безпеки при надзвичайних ситуаціях. Щоб убезпечити себе, дітей і близьких, потрібно знати, що робити під час пожежі.
   Зберігай спокій. Якщо ти почнеш кидатися по будівлі, нервувати і панікувати, до добра це не приведе. Якщо трапилася надзвичайна ситуація, потрібно зберігати спокій. Візьми себе в руки і починай думати, як вийти з положення. Максимально швидко обмірковуй кроки, щоб залишитися живим.
   Постарайся залишити приміщення. Найкраще звичайно робити це через двері, але якщо двері замкнені, тоді спробуй вистрибнути через вікно (з розрахунком того, що висота не велика). Якщо ж ти перебуваєш високо, тоді поклич на допомогу людей, які проходять на вулиці.
   При виході з приміщення не бери з собою речі. Якщо ти знаєш, де лежать документи, можна забрати їх. Але якщо часу залишилося мало, а мова йде про життя і смерть, тоді залишайте усі речі і швидко покидай приміщення.
   Якщо ви не одні, першими повинні залишати приміщення під час пожежі діти, а тільки потім дорослі.
   Під час надзвичайної ситуації ніколи не користуйся ліфтом. У таких ситуаціях електроенергія, як правило, відключається в першу чергу. Надзвичайні ситуації - це: пожежа, землетруси, повені, і багато інших випадків.
   При пожежі використовуй найпростіші засоби захисту органів дихання від чадного газу: змочи водою хустки, простирадла, ватно-марлеві пов'язки або ж свій одяг і прикрий ніс і рот. Якщо поруч немає води, тоді тобі доведеться помочитися на ганчірки і так виходити з приміщення.

Обов'язково пам'ятай номери
екстрених служб України:

Пожежна служба - 101
Поліція - 102
Швидка допомога - 103
Служба газу – 104
  
   Користуйся телефоном тільки в екстрених випадках.
   Пам'ятай, при виникненні надзвичайної ситуації навантаження на телефонні лінії зростає багаторазово.
   При сильному задимленні під час пожежі найкраще пересуватися поповзом до виходу.

Пам’ятайте!
Якщо виникла пожежа, облік часу йде на секунди. Не треба панікувати.
Необхідно остерігатися задимленості, високої температури, загазованості, обвалу конструкцій та споруд, вибухів технічного обладнання.

Завідувач кабінету навчального
(інформаційних технологій) Л.В. Вовдюк