Увага! Тополиний пух!

   З приходом перших по-справжньому теплих днів тополиний пух з’являється на вулицях наших міст і сіл. Виникає відчуття, що прийшла зима, і сніг припорошив все навколо. Але це небезпечний період для багатьох людей – у них починається пора «вічного чхання».
   Давайте спробуємо розібратися, чому тополиний пух викликає таку реакцію і як з цим боротися.
   Алергія на пух?
   Алергія саме на тополиний пух в природі – величезна рідкість. На самому тополиному пусі абсорбуються інші види пилку, які також можуть викликати алергію. Потрібно не забувати, що в цей час квітнуть й інші трави, дерева і різноманітні рослини. Таким чином, якщо у людини, буває алергія на тополиний пух, не виключена реакція на інші види рослин.
   Отже, якщо у вас сльозяться очі і ви постійно чхаєте, в період появи тополиного пуху, потрібно не ковтати безконтрольно антигістамінні препарати, а звернутися до фахівця і з’ясувати, на що саме у вас алергія.
   Як пом’якшити симптоми? Для того щоб хоч якось пом’якшити реакцію організм в цей період, потрібно добре промивати ніс і носоглотку водою або використовувати спреї на основі морської очищеної води. Робити вологе прибирання будинку і намагатися не виходити в розпал дня на вулицю.
   Як боротися? Після ремісії обов’язково потрібно звернутися до лікаря і зробити шкірні проби і тільки після того, як фахівець встановить алергени, можна провести специфічну імунотерапію, спрямовану на механізм виникнення алергічної реакції.
   Чого не можна робити? Людині із загостреною реакцією на тополиний пух краще в цей період не вживати алергенні продукти, вони можуть погіршити її стан.

Завідувач кабінету навчального
(інформаційних технологій) Л.В.Вовдюк