Обережно, алергія на холод!

   Алергія на холод - це прояви різних алергічних реакцій, які виникають під впливом низьких температур. Симптоми алергії на холод можуть розвиватися на вулиці в холодну пору року, у разі контакту з холодною водою (миття посуду, купання у водоймі), при вживанні холодної їжі і напоїв і при холодному сильному вітрі. Страждає на це захворювання велика кількість людей, найчастіше жінки (у 70% випадків). З`ясовано навіть критичний вік перших проявів цієї підступної хвороби − 25-30 років. Офіційна медицина зовсім недавно визнала існування такого захворювання, як алергія на холод.
   Алергія на холод: причини. Найчастіше причиною є порушення імунного захисту людини. У деяких випадках навіть такі хронічні захворювання як гайморит, захворювання шлунково-кишкового тракту; захворювання жовчовивідних шляхів; захворювання печінки або підшлункової залози; інтоксикації; стреси, навіть карієс можуть стати каталізатором розвитку алергії на холод.
   Алергія на холод: симптоми. Ознаки і симптоми алергічної реакції на низькі температури можуть бути різні. Найчастіше зустрічається звичайна форма алергії, яка проявляється протягом декількох хвилин з моменту дії низької температури і виражається в появі висипу на ділянках, які безпосередньо контактували з холодом: на руках і на обличчі. Алергічні висипання білуваті або рожеві на колір і сильно сверблять. Зазвичай ці прояви проходять вже через кілька годин. Іноді до зовнішніх проявів алергії на холод приєднується нежить або псевдоалергійний риніт, гіпотонія (знижений артеріальний тиск), холодова мігрень, рідше утруднене дихання та кропив’янка. Також внаслідок порушеного живлення ділянок шкіри, які були піддані впливу холоду, можливий розвиток холодового дерматиту.
   Найбільш інформативним методом діагностики наявності у людини алергії на холод є тест зі шматочком льоду, під час проведення якого невеликий шматочок льоду прикладається до шкіри на 15-20 хвилин. Якщо після цього на шкірних покривах спостерігається свербіж, почервоніння або/та пухирі, тест вважається позитивним. Слід знати, що у разі наявності спадкової холодової алергії, даний тест також дає позитивний результат, проте характерні прояви виникають лише через кілька годин.
   Алергія на холод: лікування. На жаль ефективне специфічне лікування алергії на холод на сьогоднішній день відсутнє. Всі існуючі лікарські препарати знімають виключно симптоматику, а саме захворювання вилікувати не здатні. У переважної більшості, за призначенням лікаря використовують антигістамінні препарати. Пам’ятайте, що найчастіше алергія на холод це не самостійна хвороба, а є симптомом якої-небудь іншої серйозної патології, тому слід ретельно обстежитися у лікаря.
   Профілактичні заходи:
  • По можливості необхідно уникати контакту з будь-якими можливими алергенами (холодною водою, снігом, льодом тощо).
  • За 1-2 год. до виходу на вулицю змастіть обличчя і руки тонким шаром жирного (не зволожуючого) крему − він частково захистить шкіру від впливу холоду.
  • Перед виходом на вулицю не вживайте алкогольні напої. Деякі люди помилково думають, що це є гарним профілактичним засобом при даному виді алергії. Насправді це серйозна і небезпечна помилка! Алкогольні напої не тільки не перешкоджають алергії на холод, але і сприяють загостренню процесу.
  • Для позбавлення від даних проявів краще якомога швидше перейти у сухе тепле місце, випити що-небудь гаряче, надіти теплий сухий одяг і прийняти антигістамінний засіб (якщо ви не зробили цього заздалегідь). Повністю врятувати від алергічних проявів теплий одяг не зможе, однак значно послабить їх прояв. При цьому слід знати, що синтетичні і вовняні речі в змозі спровокувати алергію, тому слід вибирати одяг з бавовняної (лляної) тканини.
  • Перед настанням осінньо-зимового періоду зміцнюйте імунітет, загартовуйтесь. Не перемерзайте. У раціон харчування необхідно ввести продукти, багаті жирними кислотами: жирні сорти риби, рослинні олії, насіння.
  • Так як алергія на холод часто виникає на тлі хронічних захворювань і стресів, то варто їх виявити і пролікувати під наглядом та за призначеннями сімейного лікаря.
Будьте незалежними від примх природи.
Бережіть своє здоров’я та життя.

Завідувач кабінету навчального
(інформаційних технологій) Л.В.Вовдюк