Науково-методична рада з питань ЦЗ та БЖД Волинської області05 березня 2013р., 13:51

   01 березня 2013 року на базі Луцького національного технічного університету відбулось засідання науково-методичної ради з питань цивільного захисту та безпеки життєдіяльності області. Засідання проводилось під керівництвом голови Ради-доцента, завідувача кафедри прикладної статистики та економіки праці Луцького національного технічного університету Л.Ю. Матвійчук. Вона зробила короткий екскурс у минуле закладу, розповіла про його сьогодення, – навчально – матеріальну та методичну базу, потужний педагогічний потенціал, - поділилась планами на майбутнє.
   З вітальним словом до присутніх звернувся перший проректор Луцького НТУ, доктор технічних наук О.Г.Бондарський. Він інформував учасників, що заходи з цивільного захисту, спрямовані на попередження надзвичайних ситуацій проводяться в національному технічному університеті систематично та на високому рівні. Зокрема, звернув увагу на проведенні комплексного об’єктового тренування у 2012 році на базі національного технічного університету на тему: «Організація захисту педпрацівників та студентів від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру». Олександр Георгійович окреслив мету вивчення дисциплін «Цивільний захист» та «Безпека життєдіяльності» та визначив напрямки удосконалення вищої освіти з питань ЦЗ та БЖД, одним з яких є налагодження розробок та видання навчальної літератури та наочних посібників з безпеки життєдіяльності та цивільного захисту.
    Голова ради виступила перед присутніми з доповіддю на тему: «Сучасний стан та перспективи розвитку вищої освіти у Луцькому НТУ». Людмила Матвійчук ознайомила присутніх з особливостями застосування інтерактивних технологій у навчальному процесі з питань безпеки життєдіяльності, адже їх впровадження передбачає розв’язання низки важливих завдань: розвитку пізнавального інтересу, творчих можливостей студентів, формування дослідницько-практичних умінь та навичок, готовності до формування сучасних життєво-важливих компетенцій.
   Цікавим та змістовним був виступ доктора географічних наук, професора, завідувача кафедри охорони праці та безпеки життєдіяльності Луцького НТУ Я.О. Мольчака, який інформував присутніх про особливості викладання дисципліни «Охорона праці», ознайомив з науково-методичною літературою з питань охорони праці та безпеки життєдіяльності , яка розроблена викладачами даної кафедри та наявною матеріальною базою для проведення занять. Зазначив, що навчання з вищезазначених дисциплін відбувається згідно спільного наказу МОН, МНС та Держгірпромнагляду від 21.10.2010 № 969/922/216. Розроблені та затверджені єдині типові навчальні програми з нормативних дисциплін (БЖД, ООП, ОПГ та ЦЗ) з детально прописаними темами, змістом, рекомендованим обсягом навчальних аудиторних годин.
   На засіданні науково-методичної ради також розглядалось питання підвищення рівня викладання дисципліни «Безпека життєдіяльності» у вищих навчальних закладах області І-ІV рівнів акредитації. Головний спеціаліст управління освіти і науки Волинської ОДА І.В. Савчук провела аналіз кадрового забезпечення викладачами дисципліни «Безпека життєдіяльності» ВНЗ області щодо проходження перепідготовки на базі Інституту державного управління у сфері цивільного захисту.
   Начальник навчально-методичного центру полковник служби цивільного захисту А.С.Шмига вніс пропозицію під час вивчення стану цивільного захисту в закладах освіти області працівникам обласного управління освіти та управлінню ДСНС у Волинській області звертати увагу на якість викладання та проходження підвищення кваліфікації в ІДУ ЦЗ викладачами дисципліни «Безпека життєдіяльності» даних ВНЗ.
   Засідання пройшло в атмосфері небайдужості, взаємозацікавленості і активного обміну думками. Були внесені пропозиції з різних питань та аспектів щодо покращення навчання і виховання студентів області з безпеки життєдіяльності та цивільного захисту.

Л. Богданович