Практичне навчання завідувачів ДНЗ02 квітня 2012р., 13:19

   Формування у кожної дитини активної життєвої позиції щодо власного життя та власної безпеки, накопичення  знань та навичок безпечної поведінки, навчання  основних правил поведінки під час надзвичайних ситуацій, вміння діяти в екстремальних умовах є одним з пріоритетних завдань в дошкільній освіті.

   Саме з метою обміну досвідом з питань навчання дошкільнят правил безпеки 30 березня 2012 року  на базі опорного ДНЗ № 35 м. Луцька було організовано практичне заняття для завідувачів дошкільних навчальних закладів області, які проходили курси підвищення кваліфікації  в Навчально-методичному центрі ЦЗ та БЖД.  


   Методист Навчально-методичного центру ЦЗ та БЖД Бояр Людмила Іванівна ознайомила присутніх з планом практичного заняття, виступила з порадами щодо організації куточків БЖД та ЦЗ в дошкільних навчальних закладах та ознайомила з методичними рекомендаціями щодо організації та проведення «Тижня безпеки дитини» в дошкільних навчальних закладах.

   Завідувач дошкільного навчального закладу Біжук Віра Семенівна  ознайомила начальників ЦЗ дошкільних закладів з організацією роботи опорного закладу з питань цивільного захисту та безпеки життєдіяльності, поділилася з колегами досвідом роботи з питань практичного відпрацювання дій при загрозі та виникненні надзвичайних ситуацій.


   Вихователь-методист опорного закладу Михальчук Олена Іванівна ознайомила присутніх із організацією навчання працівників ДНЗ з питань цивільного захисту та формами  роботи з дошкільнятами з безпеки життєдіяльності.

   Педагогічні працівники ДНЗ № 35 поділилися із завідувачами досвідом роботи щодо використання гри-драматизації у навчанні дітей правил безпечної поведінки, показали лялькову виставу «Пригоди кізоньки» на протипожежну тематику, а вихованці дошкільного закладу прочитали вірші про дотримання правил безпеки малюками.

   Господарі дошкільного закладу запропонували завідувачам ДНЗ області ознайомитися із закладом, показали куточок ЦЗ та куточок безпеки життєдіяльності, інформаційні куточки для батьків у кожній групі, де висвітлена різноманітна інформація з питань безпеки.


    При підведенні підсумків роботи  Бояр Л.І. підкреслила,  що захист дитини від усіх негараздів, які можуть з’явитися на шляху маленького громадянина нашої держави є справою честі кожного дорослого. І одним із основних завдань дошкільних навчальних закладів є навчання вихованців відповідальному ставленню до свого здоров’я, формування  здорового і безпечного способу життя і виокремлюється як один з пріоритетних напрямів державної політики у розвитку освіти.

методист центру
Людмила Бояр