Командно-штабне навчання з цивільного захисту в м. Ковелі04 квітня 2012р., 08:39

   На виконання Регіонального плану основних заходів цивільного захисту області на 2012 рік, затвердженого розпорядженням голови обласної державної адміністрації від 22 грудня 2011 року № 535, 28 – 29 березня 2012 року управлінням з питань надзвичайних ситуацій обласної державної адміністрації, із залученням представників спеціалізованих служб цивільного захисту області, проведено командно-штабне навчання з органами управління цивільного захисту м. Ковеля на тему: "Організація роботи керівного складу, органів управління і сил цивільного захисту міста щодо попередження надзвичайних ситуацій, ліквідації їх наслідків у разі виникнення аварій, катастроф, стихійного лиха, великих пожеж".
   Підготовка до навчання в місті була організована та проводилась у визначені терміни з задовільною якістю. Активну участь у підготовці до проведення навчання приймали працівники Ковельських міських курсів ЦО. Зокрема, в підготовчий період до навчання була налагоджена тісна співпраця з начальником відділу з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Ковельського міськвиконкому Дідковським Ю.М., якому надавалась методична та практична допомога в оформленні документів, робочої карти. Було проведено додаткове заняття з розрахунково-аналітичною групою щодо прогнозування наслідків виливу (викиду) небезпечних хімічних речовин при аваріях.
 Керівництву Ковельського управління водоканалізаційного господарства, Ковельського комбікормового заводу, фірмі «Топ-Трейд» надані консультації щодо відпрацювання документів з цивільного захисту та порядку дій органів управління, сил цивільного захисту в разі виникнення тих чи інших надзвичайних ситуацій.
  На першому етапі навчання, з отриманням ввідних щодо ускладнення природної та техногенної обстановки на території міста, міським головою було прийнято рішення про збір посадових осіб міської комісії з питань ТЕБ та НС, проведення її засідання та підготовку до роботи оперативного міжвідомчого штабу з ліквідації надзвичайної ситуації.
   Проведено уточнення документів плану дій органів управління цивільного захисту міста, документації посадових осіб та начальників спеціалізованих служб цивільного захисту міста.
  За станом документації служби та виконанням обов’язків працівниками під час відпрацювання навчальних питань в кращу сторону відмічені медична служба та служба спостереження та лабораторного контролю.
    На другому етапі навчання сили та служби цивільного захисту міста послідовно були введені в режим підвищеної готовності та режим надзвичайної ситуації.
   Окремі навчальні питання (ввідні) відпрацьовувались практично: викид хлору на Ковельському УВКГ, вибух котла та пожежа в котельні ПТМ «Ковельтепло», анонімне повідомлення про закладення вибухового пристрою в Ковельській школі мистецтв, пожежа в виробничому цеху Ковельського комбікормового заводу. Під час відпрацювання практичних питань в кращу сторону відмічені медична служба, аварійно-рятувальна. Правильно та швидко діяли працівники таких підприємств як Ковельський комбікормовий завод, Ковельське УВКГ.
   За підсумками проведеної перевірки органи управління сили та засоби міста до виконання заходів у разі введення ступенів готовності особливого періоду були оцінені «обмежено готові».
 
завідувач Ковельських міських курсів
В.В.Ващук