Вітаємо переможців збору - змагання юних рятувальників «Школа безпеки»06 вересня 2017р., 09:28

   З 28 серпня по 3 вересня на базі Українського дитячого центру «Молода Гвардія» у місті Одесі в рамках Всеукраїнського табору «Юний рятувальник» проходили змагання «Школа безпеки». Цей захід проводився з ініціативи людей, яким не байдуже майбутнє України, життя і здоров’я юних громадян нашої держави.
   Для участі у заході прибули 17 команд з 13 областей України, щоб отримати першість у змаганнях на кращу теоретичну підготовку і досконале виконання тренувальних вправ з особистої та колективної безпеки. Зокрема, це учнівська та студентська молодь – активісти й лідери Всеукраїнського громадського дитячого руху «Школа безпеки», команди - переможці обласних (міських та районних) зборів-змагань «Школа безпеки», вихованці, тренери та керівники гуртків юних рятувальників, військово-спортивних клубів, дитячо-юнацьких центрів, переможці міжнародних та всеукраїнських змагань, конкурсів та зльотів юних рятувальників, педагоги, рятувальники, науковці, представники органів влади з питань освіти, молоді та спорту, надзвичайних ситуацій, ЗМІ та громадськості.
   Змагання проходили з метою пропаганди здорового, активного способу життя, оцінки можливостей дітей орієнтуватися в надзвичайних ситуаціях, повсякденному житті, а також пропаганди і популяризації основ безпеки життя, підготовки до допомоги під час катастроф і подолання їх наслідків, виявлення кращих і найсильніших команд.
   Протягом тижня тривали напружені випробування, долались різноманітні дистанції, етапи та конкурси. Юні рятувальники змагалися у виконанні завдань, наближених до надзвичайних ситуацій, проведенні рятувальних робіт за допомогою спеціального спорядження, роботі з приладами радіаційної, хімічної розвідки та дозиметричного контролю, а також з пошуку, деблокування, надання допомоги постраждалим. Окрім програми на природному середовищі, змагання містили різні літературно-музичні виступи, конкурси «Візитка», «Міс та Містер рятувальник», «Конкурс патріотичної пісні», стіннівок, різноманітні майстер-класи, квест.
   У тривалій боротьбі перше місце здобула команда Волинської області - багаторічний переможець та призер змагань. Юні волиняни довели, що вони нічим не поступаються дорослим - людям витривалим та сміливим. Можна з впевненістю сказати, що на Волині підростає гідна зміна юних рятувальників, які в будь-яку хвилину зможуть запобігти, врятувати, допомогти.
   Всеукраїнський збір–змагання «Школа безпеки» вкотре переконав усіх присутніх у своїй актуальності та значимості. Головна мета збору була досягнута - на практиці перевірити, як діяти індивідуально та колективно в різних екстремальних ситуаціях, виховувати працелюбність, чесність, відвагу, дисциплінованість, вдосконалювати фізичний розвиток дитини, здатність приходити на допомогу.

Обласний методичний кабінет