Майстер – клас з вихователями в ході Тижня безпеки дитини - дієва форма удосконалення педагогічної компетентності06 листопада 2017р., 12:24

   1 листопада поточного року методисти обласного методичного кабінету Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Волинської області взяли участь у проведенні майстер-класу з вихователями дошкільних навчальних закладів області, які проходять курси підвищення кваліфікації у Волинському інституті післядипломної педагогічної освіти.
   «Тиждень безпеки дитини в ДНЗ: сучасний підхід ( з досвіду роботи педагогів ДНЗ №5)», - саме за такою темою відбувався означений захід, метою якого було поліпшення якості навчально-виховної роботи з дітьми з питань особистої безпеки та захисту життя від негативних впливів довкілля, пропаганда здорового способу життя серед дітей і дорослих, формування необхідних умінь та навичок щодо захисту свого життя і здоров’я під час надзвичайних ситуацій.
   В ході проведення майстер-класу до уваги присутніх були запропоновані такі форми роботи: ігри з елементами безпеки життєдіяльності, моделювання, розгляд ситуацій, пошуково-дослідницька робота, виставка дитячих малюнків, перегляд лялькової вистави з питань безпеки тощо.
   Педпрацівники центру представили виставу «Зустріч з незнайомцями» як одну із ефективних форм роботи під час Тижня безпеки дитини. Якщо дитину вчать відомі казкові герої, коли вони потрапляють в різні небезпечні ситуації, саме тоді у дошкільнят формується власне відношення до безпеки. Таким чином, ненав’язливо, без особливих повчань та нотацій, діти засвоюють важливі правила та норми, вчаться правильно діяти в тій чи іншій ситуації.
   Методисти ознайомили учасників семінару з матеріалами, які напрацьовані педагогами центру та порадили у щоденній роботі з дітьми звертатись до сайту НМЦ, зокрема до рубрики «Абетка безпеки», де можна отримати вичерпну інформацію з питань безпеки життєдіяльності.
   На завершення заходу методисти обласного методичного кабінету Навчально-методичного центру розповіли присутнім про власні напрацювання з питань безпеки життєдіяльності, презентації, методичні розробки, закликали до плідної подальшої співпраці та розповсюдили пам’ятки з правилами поведінки дітей у надзвичайних ситуаціях.
    Проведення майстер-класу дало унікальну можливість присутнім обмінятися досвідом, вдосконалити професійні напрацювання, виробити власний стиль роботи та розвивати фаховий потенціал.

Обласний методичний кабінет