Науково-методична рада з питань ЦЗ та БЖД Волинської області20 листопада 2017р., 09:59

   17 листопада 2017 року на базі Навчально - методичного центру ЦЗ та БЖД Волинської області відбулось засідання науково-методичної ради з питань цивільного захисту та безпеки життєдіяльності, яке проходило під керівництвом голови ради – доктора економічних наук, професора Луцького національного технічного університету Людмили Матвійчук.
   У роботі науково-методичної ради взяли участь представники УДС НС у Волинській області, представники управління освіти, науки і молоді Волинської ОДА, педагогічні працівники Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності, науковці та викладачі Волинських вищих навчальних закладів І-ІV рівнів акредитації.
   Заступник голови Ради – начальник Навчально-методичного центру ЦЗ та БЖД Волинської області Сергій Шмига виступив з доповіддю: «Актуальність навчання дітей дошкільного віку, школярів та студентів основам цивільного захисту в умовах АТО». Він ознайомив присутніх з методичними матеріалами, розробленими педпрацівниками центру, щодо дій при виявленні вибухонебезпечних та підозрілих предметів, відмітив, що інформаційно-профілактична робота завжди залишатиметься пріоритетною у діяльності Центру як запорука формування у серед дітей та молоді свідомого, відповідального ставлення до власної та колективної безпеки та запросив до проведення спільних заходів з означеного питання.
   З інформацією про надзвичайні ситуації, які мали місце на теренах Волинської області у 2017 році виступив начальник сектору техногенної безпеки управління ДСНС України у Волинській області Руслан Яручик. Також звернув увагу на основні вимоги пожежної безпеки, які ставляться до закладів освіти під час перевірок відповідно до нових нормативно-правових документів.
   Голова ради Людмила Матвійчук у своєму виступі розкрила питання компетентнісного підходу до вивчення безпеки життєдіяльності у вищих навчальних закладах, ознайомила присутніх з особливостями використання практичних навиків у навчальному процесі. Адже їх впровадження передбачає розв’язання низки важливих завдань: розвитку пізнавального інтересу, творчих можливостей студентів, формування дослідницько-практичних умінь та навичок, готовності до формування сучасних життєво-важливих компетенцій. Також виступаюча поділилась досвідом проведення Всеукраїнської олімпіади з охорони праці та безпеки життєдіяльності на базі ЛНТУ.
   З доповіддю на тему: «Формування практичних навиків поведінки у надзвичайних ситуаціях як елемент системи цивільного захисту у навчальному закладі» виступив керівник методичного об’єднання викладачів БЖД ВНЗ І-ІІ рівня акредитації Олександр Курчаба. Він окреслив коло питань, які вирішуються щодо організації цивільного захисту та безпеки життєдіяльності у педагогічному навчальному закладі.
   Засідання пройшло в атмосфері небайдужості, взаємозацікавленості і активного обміну думками. Були внесені пропозиції з різних питань та аспектів щодо покращення навчання і виховання учнів та студентської молоді області з безпеки життєдіяльності та цивільного захисту.

Обласний методичний кабінет