Майстерність від майстрів: спеціальне об’єктове навчання на Волині14 лютого 2018р., 12:00

12-13 лютого 2018 року в Навчально-методичному центрі цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Волинської області проводилось функціональне навчання з групою слухачів «Керівники та особи, які очолюють штаби керівництва спеціальних об’єктових навчань, тренувань з відпрацювання дій відповідно до планів реагування на надзвичайні ситуації», які мали нагоду закріпити отримані теоретичні знання на практиці в ході проведення показового спеціального об’єктового навчання на базі ПАТ «Теремно-Хліб».
Майстри виробничого навчання обласних та м. Луцька курсів Микола Коваль та Сергій Надашкевич провели заняття з практичної підготовки в ході показового спеціального об’єктового навчання на тему: «Організація захисту працюючого персоналу та виробничих потужностей об’єкта в разі виникнення НС техногенного та природного характеру» на підприємстві «Теремно-Хліб». Мета заходу: досягнення злагодженості в роботі керівного складу, формувань цивільного захисту підприємства при виконанні заходів по запобіганню і реагуванню на надзвичайні ситуації. Майстри виробничого навчання, як завжди, підійшли до проведення навчання творчо та з усією відповідальністю, адже у випадку реальної загрози від правильних рішень керівника, від чітких і злагоджених дій учасників ліквідації залежить безпека працівників, а також збереження матеріального фонду організації.
У проведенні навчання взяли участь начальник управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Луцької міської ради Юрій Кирилюк та працівники підприємств, установ, організацій м. Луцька, де сплановані такі навчання у 2018 році.
За тактичним задумом навчань, внаслідок застосування противником реактивної артилерії зруйновано частину зовнішньої стіни котельні та через пошкодження ввідного газопроводу у приміщенні котельні відбувся вибух газу та виникла пожежа. Поранено 2 особи із числа персоналу котельні.
Як продовження легенди: оповіщення керівництва та працівників підприємства, організація роботи аварійної і медичної ланки по наданню першої медичної допомоги потерпілим та проведенню аварійних робіт до прибуття спеціалізованих служб, оповіщення спеціалізованих аварійних служб (дії персоналу).
В ході навчань були відпрацьовані дії особового складу ланок пожежогасіння, аварійно-технічного та медичного формування.
Пожежно-рятувальна операція одночасно здійснювалися у кількох напрямках: окрім ліквідації умовного загоряння проводилась евакуація працівників та їх укриття у захисній споруді (сховищі), а також відпрацьовувались дії при виявленні вибухонебезпечних предметів.
Проведення навчання мало подвійний результат: працівники ПАТ «Теремно-Хліб» змогли в черговий раз досконало відпрацювати всі дії у разі надзвичайних ситуацій, а працівники підприємств, установ, організацій міста – вдосконалити практичні навички з питань підготовки та проведення спеціальних об’єктових навчань (тренувань) на об’єктах господарської діяльності для подальшого застосування в практичній роботі.

Обласний методичний кабінет