Учням про зимові небезпеки14 лютого 2018р., 14:06

Зима – це не лише радість від снігу та схованого бруду вулиці, але і небезпеки, які можуть загрожувати життю та здоров’ю усім громадянам. З метою проведення профілактично – роз’яснювальної роботи працівники Центру завітали в навчальні заклади м. Ковеля.
07 лютого на базі ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 відбувся лекторій "Обережно, лід!", до участі в якому були запрошені учні 7 – 8 класів. Даний захід проводила майстер виробничого навчання обласних та м. Луцька курсів удосконалення керівних кадрів Майя Стецюк. Щоб запобігти нещасним випадкам, діти та дорослі повинні добре знати і дотримуватися правил поведінки на льоду. Майя Альбертівна розповіла чим небезпечний лід, як розпізнати його товщину та що робити у випадку події на льоду. Свою розповідь гостя супроводжувала відеоматеріалами, які дали змогу реальніше явити усю небезпеку.
На продовження роботи із учнівською молоддю 08 лютого з учнями ЗОШ I-II ст. № 9 провів роботу завідувач навчально – консультаційного пункту м. Ковеля Володимир Ващук, який довів правила поведінки при загрозах природного характеру: тонкий лід, ожеледиця, переохолодження, небезпека бурульок і т.п. В ході навчального заняття акцентувалася увага і на небезпеках, які можуть чатувати молодь при перетині залізничних колій (загалом небезпеки залізниці), на важливість дотримання правил дорожнього руху, та як може впливати використання сучасних гаджетів (навушники і т.п.) на безпеку при переході дороги, руху по залізничних коліях.
До занять також долучилися представники Ковельського міськрайонного відділу У ДСНС у Волинській області, які розказали про необхідність дотримання правил пожежної безпеки в побуті, можливі наслідки у разі їх недотримання та дії при виникненні пожежі.
Рятувальники ознайомили учнів школи і з порядком дій при виявленні вибухонебезпечних предметів ( були продемонстровані окремі їх зразки), як застарілих боєприпасів часів Другої світової війни, так і сучасних. Окрім того акцентувалася увага на порядку дій при виявленні підозрілих, або маловідомих предметів.
Педагогічні працівники Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Волинської області також приділяють достатню увагу питанню навчання молоді діям під час виникнення надзвичайних ситуацій та нагадують всім, що життя – це дар, який даний людям Богом, а тому необхідно належно ставитися до нього та дотримуватись правил безпеки не лише в стінах школи, але й в повсякденному житті.

Завідувач НКП м. Ковеля Ващук В.В.