Дітям про небезпеки22 лютого 2018р., 10:24

На проблему безпеки дітей не може бути іншого погляду, як на проблему гостру, важливу, що вимагає чітких, скоординованих дій освітян, батьків, працівників різних служб і відомств. На жаль, щорічна статистика показує зростання числа подій, в яких страждають діти. Це пожежі в житлових та дачних будинках; аварії на дорогах; пригоди з дітьми в приміщенні, на вулиці, в освітніх установах.
Вирішальною умовою забезпечення безпеки дітей є формування у них з дитинства навичок особистої безпеки. Діти можуть потрапити в різні небезпечні життєві ситуації. Не володіючи багатьма знаннями, життєвим досвідом, вони не можуть до кінця зрозуміти і правильно оцінити небезпеку.
Ось чому важливо навчити дитину діяти в надзвичайній ситуації. Завдання дорослих – не залякувати дітей, а навчити правилам поведінки, не забороняти або приховувати небезпечні предмети і речі, а в цікавій, пояснювальній формі вчити правильно користуватися ними.
 
Відповідно до затвердженого графіка проведення навчальних уроків та лекцій серед дітей дошкільного віку методисти обласного методичного кабінету НМЦ ЦЗ та БЖД Волинської області 21 лютого провели навчальне заняття з дітьми дошкільного навчального закладу №14 м. Луцька на тему «Безпека вдома та на вулиці». Вихованці садочка взяли участь у цікавому та пізнавальному дійстві - за допомогою казкових героїв діти пригадали правила поводження з електроприладами та іграшками, правила поведінки з незнайомцями, показали знання з правил пожежної безпеки та в ігровій формі шукали вихід із проблемних ситуацій, відгадували загадки.
Безпека життя та зміцнення здоров’я вихованців є головною стратегією та пріоритетом в роботі дошкільного навчального закладу. Тільки спільними зусиллями дорослих у справі охорони життя та збереження здоров’я дошкільнят можна не тільки захистити їх від небезпек, а й закласти основи безпечної поведінки.

Обласний методичний кабінет