Презентація досвіду роботи опорних дошкільних закладів з питань цивільного захисту та безпеки життєдіяльності23 лютого 2018р., 10:48

   Проблема навчання дітей дошкільного віку діям у надзвичайних ситуаціях завжди актуальна. Для її вирішення потрібні спільні скоординовані і цілеспрямовані дії не лише батьків, вихователів і вчителів, усіх, хто причетний до справи виховання та навчання, але і працівників як пожежно - рятувальної служби, так і Навчально - методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Волинської області.
   Звісно, кожен навчальний заклад має свій напрацьований досвід з даного питання, але у цій справі є визначені наказом обласного управління освіти, науки і молоді опорні дошкільні заклади з питань цивільного захисту та безпеки життєдіяльності.
   У Луцьку є три заклади, які є флагманами з питань безпеки. Це ДНЗ № 31 - завідувач Валентина Легновська, №34 – завідувач Світлана Філюк, №35- завідувач Віра Біжук. Досвід вважається досвідом лише тоді, коли його поширюють та ним діляться, тому в рамках проекту «Безпечне дитинство» відбулась презентація досвіду роботи опорних дошкільних закладів з питань цивільного захисту та безпеки життєдіяльності.
   Так Валентина Легновська поділилася з присутніми колегами напрацюваннями колективу садка щодо створення різноманітних інтерактивних ігор та макетів типу «ТВ безпека» «Візор», які дають дітям можливість детально ознайомитись із усіма факторами різних загроз.   Віра Біжук презентувала проект «Здоров’я та безпека дитини», адже ці два фактори надзвичайно важливі для повноцінного розвитку та здоров’я дітей, а Світлана Філюк зробила акцент на виховання основ безпечної поведінки шляхом введення дитини в казку, тому що саме слухання казки чи перегляд лялькових вистав, інсценізацій, де головні герої вчать дітей як діяти в тій чи іншій ситуації приносить хороші результати.
Учасники заходу намітили шляхи втілення побаченого досвіду у своїй практиці та висловили думку, що робота, яка ведеться в цьому напрямку буде достатньою лише тоді, коли із статистики зовсім зникнуть нещасні випадки, які ще, на жаль, трапляються із дітьми.

Фото Управління ДСНС України у Волинській області


Обласний методичний кабінет