Навчаємо працівників лісового господарства02 березня 2018р., 08:36

Відповідно до Плану комплектування Центру на 2018 рік та у тісній взаємодії з обласним управлінням лісового та мисливського господарства протягом лютого були проведені функціональні навчання у сфері цивільного захисту з керівниками, заступниками та керівниками робіт з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій лісогосподарських підприємств області. Всього підготовлено 77 керівних працівників лісового господарства.
Починаючи з першого заняття «Модуль вступ», керівництво Центру, викладачі змогли зацікавити та вмотивувати слухачів на якісне опанування навчального матеріалу та вжиття практичних заходів щодо покращання стану цивільного захисту лісогосподарських підприємств області. Під час занять вони мали можливість прослухати курс лекцій з питань основ та порядку організації цивільного захисту, удосконалити уміння щодо прийняття управлінських рішень в умовах надзвичайних ситуацій, практично відпрацювали алгоритми вирішення основних завдань відповідно до функцій та обов’язків у різних режимах функціонування єдиної держаної системи цивільного захисту.
Заняття проводили викладачі Центру, застосовуючи різноманітні форми, методи та використовуючи інноваційні технології у навчальному процесі. Особлива увага приділялась питанням організації планування, оповіщення, евакуації та розробці алгоритмів дій керівних кадрів у разі виникнення надзвичайних ситуацій, реагування та ліквідації їх наслідків, навчання населення тощо. Викладачі вели активний діалог з аудиторією, спонукаючи слухачів до дискусій на актуальні теми.
На початку і в останній день занять слухачі пройшли тест-контроль щодо визначення рівня знань, який вони отримали в процесі навчання.
Питання для проведення підсумкового тестування диференційовані з урахуванням категорії слухачів, що дозволяє оцінити рівень професійної компетентності у питаннях цивільного захисту з урахуванням специфіки посадових обов’язків кожної категорії слухачів та проаналізувати результативність функціонального навчання в контексті підвищення рівня теоретичних знань та навичок посадових осіб з питань цивільного захисту. Система тестування дозволяє скоротити час проведення контрольних заходів і фактично миттєво отримати інформацію щодо результатів тестування на серверному комп’ютері робочого місця викладача.
За результатами проведеного підсумкового контролю слухачі продемонстрували гарні знання вимог чинного законодавства з питань цивільного захисту, отримали вичерпні відповіді та рекомендації від педагогічних працівників курсів.
Аналогічні заняття цього року проведені з головами, заступниками голів райдержадміністрацій та міських голів, керівниками структурних підрозділів райдержадміністрацій і виконкомів міських рад, головами об’єднаних територіальних громад, керівниками районних та міських управлінь Державної казначейської служби, навчальних та медичних закладів області, фахівцями з питань цивільного захисту установ, підприємств, організацій, які поглибили теоретичні знання, набули практичних умінь і навичок, необхідних для проведення заходів з цивільного захисту.

Завідувач кабінету навчального
(інформаційних технологій) Л.В. Вовдюк