Показове спеціальне об’єктове навчання з цивільного захисту в Ковельському РЖКП №105 березня 2018р., 11:29

   Відповідно до План-графіка проведення практичної підготовки осіб керівного складу і фахівців, діяльність яких пов’язана з організацією і здійсненням заходів цивільного захисту на підприємствах, установах, організаціях м. Ковеля 01 березня на базі Ковельського РЖКП №1 проводилось показове спеціальне об’єктове навчання з цивільного захисту. На навчання були запрошені представники підприємств, установ та організацій м.Ковеля та Ковельського району, де в 2018 році заплановані аналогічні навчання. Також були присутні начальник відділу цивільного захисту та екологічної безпеки виконкому Ковельської міської ради Дідковський Ю.М. та фахівець цивільного захисту Ковельської районної державної адміністрації Борка А.Ю.
   На підготовчому етапі була проведена значна робота по залученню міських служб до спільного відпрацювання практичних заходів на певних етапах, погодження з ними спільних дій. Значну підтримку в цьому питанні надав начальник відділу з питань ЦЗ та ЕБ Ковельської міської ради Дідковський Ю.М., який в значній мірі координував організаційні заходи по підготовці навчання.
   Відповідно до задуму навчання підприємство отримало повідомлення про можливість урагану(сигнал «штормове попередження»), хоча на час проведення навчання реальні погодні умови були і без того непростими. Керівництвом підприємства (Начальник РЖКП Солов’янчук В.С., головний інженер Мартинюк М.Є.) було проведено засідання комісії з надзвичайних ситуацій, на якій керівник доповів обстановку, яка склалася, вислухав доповіді про готовність наявних сил та засобів для ліквідації надзвичайних ситуацій, визначенні завдання підрозділам та формуванням цивільного захисту. На виробничій території була представлена техніка, яка задіюється для ліквідації наслідків природного характеру, практично було показано її роботу.
   Згідно слідуючої ввідної було отримано анонімне повідомлення про закладення вибухового пристрою в адміністративному приміщенні. Негайно було організовано евакуацію людей з приміщення, обмежено доступ сторонніх осіб до місця розташування можливого вибухового предмету та повідомлено поліцію за номером 102. На виклик оперативно прибули відповідні фахівці Ковельської поліції, які провели обстеження всіх приміщень.
   В подальшому згідно ввідних про виникнення пожежі та виявлення постраждалих були задіяні ланка пожежогасіння та санітарна ланка, які на практиці діяли згідно свого функціонального призначення. Додатково для гасіння пожежі та надання допомоги постраждалим були викликані машини пожежно-рятувальної служби та екстреної медичної допомоги.
   Прибувши на місто події рятувальники, разом з працівниками підприємства, розгорнули свої бойові розрахунки та приступили до гасіння «пожежі».
   В той же час працівники «швидкої допомоги» забезпечили винос, надання допомоги постраждалому.
   По закінченню навчання медичні працівники показали учасникам навчання прийоми надання долікарської медичної допомоги, а Ковельські рятувальники представили можливості нової техніки, яку вони нещодавно отримали.
   В завершальній частині майстер виробничого навчання навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Волинської області Куришев С.О., який безпосередньо надавав методичну та практичну допомогу керівництву підприємства в підготовці та проведенні практичних заходів, ознайомив присутніх зі зразками документів навчання, надав рекомендації щодо їх проведення.

Завідувач НКП м. Ковеля Ващук В.В.