На Волині стартував Тиждень знань безпеки життєдіяльності14 березня 2018р., 15:26

Проблема безпеки дитини, її уміння захистити себе в навколишньому середовищі була і залишається наріжним і актуальним питанням у системі виховання. Саме починаючи з дитячого садка дітям слід прищеплювати навички щодо безпечної поведінки на водоймах, в лісі, на дорогах, в побуті, наодинці вдома, в довкіллі. Навчально-методичний центр цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Волинської області тісно співпрацює з дошкільними закладами обласного центру. Робота в цьому напрямку ведеться систематично.
В рамках проведення Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності, який розпочався з 12 березня були проведені різноманітні заходи як з персоналом садочків, так і з вихованцями. Заняття, конкурси, вікторини з питань безпеки життєдіяльності, бесіди та лекції, групові вправи із залученням методистів Навчально - методичного центру-це не весь широкий спектр презентаційних заходів. Так, наприклад, у ДНЗ № 14 діти мали нагоду подивитись виставу «Дорожні правила вивчай, добре ти їх пам’ятай» та пригадати правила поведінки на дорозі, у ДНЗ № 31 цікавою була групова вправа із персоналом садка, де спільно із методистом центру вихователі відпрацювали дії в разі загрози радіаційного забруднення та повторили основи проведення йодної профілактики.
Педагогічні працівники Центру постійно беруть активну участь у наданні практичної допомоги керівникам закладів освіти щодо підготовки та проведення заходів, пов’язаних з безпекою життєдіяльності дітей дошкільного віку та школярів.
Грецькі філософи говорили: «Щоб правильно діяти, необхідно багато знати, а щоб знати, треба навчатись». Тому ми, дорослі, повинні усвідомлювати важливість цієї справи – роботи з дітьми з питань безпеки життєдіяльності. Ми повинні зробити все можливе для того, щоб надзвичайних ситуацій в житті кожного з нас було якомога менше, а якщо вони все ж таки сталися, то наслідки від них були мінімальними. Тому тема безпеки життєдіяльності дитини невичерпна, вона не обмежена Тижнем чи однією розмовою, а повинна звучати постійно. І ті зерна знань, умінь, навичок, які закладаються підростаючому поколінню сьогодні, обов’язково знадобляться в майбутньому.

Обласний методичний кабінет