Показовий День цивільного захисту02 квітня 2018р., 13:56

30 березня на базі опорного навчального закладу з питань цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Волинської області – Боголюбської ЗОШ І-ІІІ ст. відбувся показовий День цивільного захисту для керівників загальноосвітніх навчальних закладів Луцького району. Методичний супровід даного заходу здійснювали методисти обласного методичного кабінету Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Волинської області. Напередодні педпрацівниками центру були підготовлені та запропоновані до проведення показового Дня цивільного захисту цікаві бесіди для учнів, вікторини, конкурси, мультимедійні презентації: «Натовп-убивця», «Знай, умій, дій», «Цікаві факти про небезпеки» «Обережно, вибухонебезпечні предмети!», а також надані навчальні фільми на тематику безпеки життєдіяльності.
День цивільного захисту розпочався із загальношкільної лінійки, на якій перед присутніми виступили директор Боголюбської школи Олена Довгальова, начальник гуманітарного відділу Заборольської сільської ради Олександр Томаченко, методист Луцького районного управління освіти Микола Калиш. Виступаючі відмітили важливість такого заходу, його актуальність та практичну спрямованість та побажали учасникам навчально-виховного процесу плідної роботи та отримання нових практичних навичок.
В ході теоретичної частини директор школи презентувала начальний заклад та розповіла про організацію цивільного захисту в ньому. Особливу увагу виступу було зосереджено на основних організаційно-розпорядчих та плануючих документах з підготовки та проведення вище зазначених заходів.
Після завершення теоретичної частини присутніх було запрошено до перегляду показових заходів з цивільного захисту у молодшій, середній та старшій ланці. Педагоги розповідали дітям про необхідність дотримання правил пожежної безпеки в побуті, під час подорожі до лісу та про небезпеку, яку несуть у собі вибухові знахідки, план дій під час радіаційної небезпеки, про правила поведінки на водоймах тощо. Протягом Дня учні мали змогу переглянути навчальні мультфільми та фільми, виставки плакатів та малюнків. Особливо вразив запрошених гостей школи виступ агітбригади «Пожежі скажем «Ні!» та спортивна естафета серед учнів 5-х -7-их класів.
При відпрацюванні дій за сигналом «Увага всім!» було проведено організовану евакуацію учнів та працівників школи, в ході якої було продемонстровано високу виконавчу дисципліну, що визначає в цілому готовність навчального закладу до реалізації плану реагування на надзвичайні ситуації. Приємним сюрпризом для усіх учнів та гостей став приїзд рятувальників. Вони навчали дітей основам пожежної справи та розповіли про секрети бойової роботи. Учні із задоволенням оглянули пожежно-рятувальне спорядження та спецобладнання, яке використовують рятувальники під час небезпечних ситуацій.
На заключному етапі заходу проведено підсумкову лінійку, на якій були підведені підсумки проведення показового Дня цивільного захисту та відмічено кращих учнів і педагогів.
Сподіваємось, що проведені показові заходи стануть корисними не лише для учнів та працівників школи, а й для запрошених відповідальних осіб з питань цивільного захисту загальноосвітніх навчальних закладів Луцького району, які зможуть використати їх як своєрідний «наочний матеріал», який допоможе внести корективи та вдосконалити дану роботу у своєму навчальному закладі.

Обласний методичний кабінет