Умовні надзвичайні ситуації на комбінаті хлібопродуктів ліквідували оперативно – навчання сил цивільного захисту пройдено успішно06 квітня 2018р., 11:33

3 квітня на базі комбінату хлібопродуктів філії ПАТ “Державна продовольчо-зернова корпорація України” проведено показове спеціальне об’єктове навчання керівного складу та сил цивільного захисту підприємства з мето досягнення злагодженості у роботі при виконанні заходів по запобіганню та реагуванню на надзвичайні ситуації природного та техногенного характеру.
До участі у навчаннях буди запрошені також керівники окремих підприємств, організацій та установ міста. Відкрив збори з приводу проведення навчань начальник відділу з питань цивільного захисту та кадрової роботи міськвиконкому Микола Мороз. Він запропонував для початку переглянути відеофільм про проведення подібних тренувань на базі меблевого підприємства «Гербор- Холдінг». Після демонстрації фільму слово узяв директор КХП Микола Кузьменко, який відразу приступив до оголошення ввідних, які цього разу стосувались усіх можливих випадків надзвичайних ситуацій: пошкодження будівель шквальним вітром, загорання зерносушарки, витоку газу у приміщенні котельні, забруднення повітря випарами ртуті та радіаційної небезпеки у зв’язку з аварією на АЕС. Отож, відразу після означення умовних небезпек, усі сили та служби цивільного захисту підприємства зайнялись виконанням першочергових дій, таких як гасіння пожежі, надання першої допомоги потерпілим, забору повітря на аналізи тощо. Крім того, відповідальні працівники ланки зв’язку і оповіщення викликали аварійно-рятувальні служби, які незабаром прибули на територію КХП. До «ліквідації наслідків катастроф» були задіяні 7-ДПРЧ, а простіше, служба надзвичайних ситуацій, бригада відділення екстреної медичної допомоги, аварійно—рятувальні служби ПАТ «Волиньгаз» та «Волиньобленерго».
Методичну допомогу у проведенні заходу надавав завідувач консультпунктом цивільного захисту Іван Подопригора. В результаті вчасних та залагоджених дій працівників комбінату хлібопродуктів та спеціалізованих бригад усі задані ситуації були ліквідовані. Наприклад, умовну пожежу миттєво погасили власними силами, а от виносити постраждалого від витоку газу довелось уже рятувальникам у спеціальному обладнанні, забір повітря на аналізи розпочали за допомогою наявних на підприємстві приладів, а санітарна служба КХП легко справлялась з іммобілізацією та накладанням пов’язок.
Підсумовуючи проведені навчання, усі причетні схвалили рішення, що дії сил та засобів підприємства були результативними та злагодженими, помітною є підготовка працівників усіх ланок до дій у випадках надзвичайних ситуацій, отож, у випадку реальної загрози служби спрацюють на належному рівні. Але бажано, щоб справжніх катастроф ніколи не виникало.

Завідувач НКП м. Володимир – Волинський І. Подопригора