Поєднали теоретичне навчання з практикою26 квітня 2018р., 16:06

   24-25 квітня відповідно до Плану комплектування НМЦ ЦЗ та БЖД Волинської області в Старовижівському районі проходило функціональне навчання з керівниками та особами, які очолюють штаби керівництва спеціальних об’єктових навчань, тренувань з відпрацювання дій відповідно до планів реагування на надзвичайні ситуації.
   Разом з тим, згідно План-графіку проведення практичної підготовки осіб керівного складу і фахівців Старовижівського району було передбачено проведення показового спеціального об’єктове навчання на базі ДП «Старовижівське лісове господарство». Тому ці два навчальні заходи спільним рішенням були об’єднані, після викладення теоретичної частини слухачі та запрошені переїхали для проведення практичного етапу на ДП «Старовижівське лісове господарство», де педагогічними працівниками НКП м. Ковеля разом з адміністрацією Старовижівської РДА на базі ДП «Старовижівське лісове господарство» було підготовлено та проведено показове спеціальне об’єктове навчання. Тема навчання: «Дії органів управління та сил цивільного захисту ДП «Старовижівське лісове господарство» при виникненні можливих надзвичайних ситуацій». До навчання залучались керівництво, комісія з надзвичайних ситуацій, посередницький апарат, формування цивільного захисту, працівники підприємства.
   Основною метою навчання було:
  • вдосконалення методів узагальнення та аналізу даних про обстановку, що виникла під час надзвичайної ситуації;
  • надання практики з проведення розрахунків та обґрунтованих пропозицій для прийняття рішень;
  • вміння своєчасно доводити завдання до виконавців та здійснювати контроль за їх виконанням;
  • практичне виконання прийомів і способів проведення рятувальних та інших невідкладних робіт.
   Під час проведення навчання було перевірено наявність і справність засобів оповіщення, можливість якнайшвидшого виходу людей із небезпечних приміщень, вміння діяти в екстремальних ситуаціях керівного складу підприємства. Також було продемонстровано порядок дій формувань ЦЗ: аварійної ланки, санітарного посту, протипожежної ланки.
    У проведенні навчань приймали участь керівництво Старовижівької РДА, спеціалізовані служби району: охорони громадського порядку, протипожежна та медична.
    По закінченню навчань були проведені підсумки та проаналізовано правильність дій керівного складу підприємства і кожного працівника, який брав участь у навчанні. Визначені заходи, які сприяють підвищенню надійності роботи обладнання та безпеки обслуговуючого персоналу при ліквідації аварій природного та техногенного характеру.
   Під час проведення навчання керівництво ДП «Старовижівське лісове господарство» для слухачів групи провело екскурсію по підприємству: показали сучасні засоби виявлення лісових пожеж та засоби пожежегасіння які є на озброєнні лісовиків, промислове виробництво.
    Таке поєднання теорії та практики є найбільш ефективною формою навчання працюючого населення діям у разі виникнення надзвичайних ситуацій.

Завідувач НКП м. Ковеля Ващук В.В.