Від теорії до практики25 травня 2018р., 10:53

   Відповідно до плану основних заходів Волинської територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту 22-23 травня в м. Ковелі проводилось комплексне штабне навчання з місцевою ланкою територіальної підсистеми. Під час підготовки та проведення КШН були заплановані і проведені практичні заходи на суб’єктах господарювання: об’єктове тренування у вищому навчальному закладі «Ковельський медичний коледж» та спеціальне об’єктове навчання на підприємстві теплових мереж «Ковельтепло».
   Під час проведення навчання були практично відпрацьовані заходи щодо оповіщення працівників про надзвичайну ситуацію, здійснена евакуація працівників, перевірено алгоритми прийняття управлінських рішень при взаємодії спеціалізованих служб з формуваннями цивільного захисту підприємства.
   Методичне керівництво проведенням спеціального об’єктового навчання здійснювали представники Навчально-методичного центру: начальник циклу практичної підготовки Степан Ковальчук та майстер виробничого навчання Сергій Куришев.
   У ході підготовки до навчання майстер виробничого навчання Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Волинської області Сергій Куришев спільно з керівництвом навчання підготували необхідну документацію для організації та проведення заходів практичної підготовки, під час яких були проведені інструктивно-методичні заняття, інструктажі та консультації з учасниками навчання. Керівництвом підприємства видано наказ на проведення навчання, розроблені відповідні плани з додатками, схеми розгортання сил і засобів, розроблені заходи безпеки та інше.
   В медичному коледжі відпрацьовувались питання евакуації з приміщення учасників навчально-виховного процесу, надання допомоги постраждалим, гасіння умовної пожежі. В ПТМ «Ковельтепло» перевіряли дії чергової зміни під час «умовного» вибуху котла в котельні, а також проведення аварійно-рятувальних робіт. Під час ліквідації надзвичайної ситуації крім формувань цивільного захисту підприємства були задіяні аварійно-рятувальні та аварійно-технічні служби міста: протипожежна служба, служби Ковельських філій «Волиньгаз», «Волиньобленерго» та служба охорони громадського порядку.
 
   Така плідна робота з комплексним відпрацюванням усіх практичних елементів надала можливість досягти головної цілі навчань – вдосконалення злагодженості та оперативності в роботі керівного складу, органів управління та сил цивільного захисту з питань організації виконання заходів, передбачених планом реагування.
   Підводячи підсумки керівник навчання оцінив рівень підготовки та проведення навчань «добре», а також відмітив дії особового складу при гасінні пожежі, евакуаційної групи - по евакуації працівників та студентів, а також висловлено подяку працівникам центру за належний методичний супровід щодо організації і проведення навчання.

Обласний методичний кабінет