Спільними зусиллями – до здорового способу життя31 травня 2018р., 15:14

   «Сигарета - це отруйна паличка, з вогником на одному боці та самогубцем на другому», - ці слова Бернарда Шоу стали епіграфом заходу, який відбувся 31 травня у бібліотеці №11 м. Луцька. Тема зустрічі: «Геть тютюн і паління – ми здорове покоління» вибрана не випадково, адже цей день за ініціативою ВООЗ оголошено Всесвітнім днем без тютюну. Перед світовою спільнотою сьогодні стоїть завдання – добитися, щоб в XXI столітті проблема куріння зникла. ВОЗ цією акцією застерігає населення планети (курцями є більше половини всього чоловічого населення планети і близько чверті жіночого) від згубної звички – однієї з найбільш поширених епідемій за всю історію існування людства – нікотиноманіі, що стоїть в одному ряду з алкоголізмом і наркоманією.
   Куріння настільки увійшло в повсякденне життя, що сприймається більшістю як цілком рядова подія, що не привертає уваги. Воно наносить велику шкоду всім, але особливо молодому поколінню. Це не лише особиста проблема кожної людини окремо, але й гостра соціальна проблема, з якою пов'язане майбутнє всього людства. Цю думку намагались донести до присутніх,студентів медичного коледжу «Монада», педпрацівники обласного методичного кабінету Навчально-методичного центру ЦЗ та БЖД Волинської області.
   Метою зустрічі було інформування студентів про негативний вплив тютюну на здоров’я не лише того, хто палить, але й оточуючих; розповідь про ризик розвитку залежності від тютюну, про набуття нових та ускладнення наявних захворювань; формування у студентів якостей сильної особистості та здатності протистояти тютюновій індустрії.
Майбутні медики брали участь в обговоренні даної теми, переглядали навчальні ролики, ділились власними думками та ідеями щодо вирішення такої глобальної проблеми людства як тютюнопаління .
   Сподіваємось, що отримавши пізнавальну інформацію про вплив нікотину на здоров’я, студенти - медики не лише самі будуть дотримуватись здорового способу життя, але й доносити цю ідею до майбутніх пацієнтів.

Обласний методичний кабінет