Безпека дитини влітку – відповідальність дорослих!21 червня 2018р., 08:44

   Прекрасна пора – літо! Тут і захоплюючі подорожі з рідними, і веселі ігри з друзями в оздоровчих таборах. Відпочинок влітку завжди йде на користь, якщо не трапляється неприємних пригод. Як не прикро, але саме під час літнього сезону через нещасні випадки гине велика кількість дітей і дорослих, стрімко зростає крива дитячого травматизму. Щоб відпочинок не приніс небажаних проблем, ми маємо подбати про безпеку, причому заздалегідь. Особливо, коли це стосується дітей. Тому навчання дітей правилам безпечної поведінки набуває в цей період особливого значення.
   З метою підвищення ефективності профілактичної роботи, надійного закріплення отриманої школярами інформації, керівництво Навчально-методичного центру ЦЗ та БЖД Волинської області у взаємодії з управлінням освіти, науки та молоді Волинської ОДА погодили графік залучення педпрацівників центру у проведенні навчально-профілактичної роботи серед вихованців оздоровчих таборів області.
   Звичайно, в навчальних та оздоровчих закладах проводяться бесіди, інструктажі, доводяться правила поведінки. Працівники Навчально-методичного центру ЦЗ та БЖД Волинської області також долучаються до роботи в цьому напрямку. Зокрема, методистами центру напередодні літнього оздоровчого періоду були підготовлені виховні заходи, вікторини, ігри, конкурси щодо безпеки дітей. Заходи на тему: «Обережно-літні канікули!» проходили впродовж червня 2018 року на базі літніх оздоровчих таборів відпочинку: «Сонячний», «Світанок», «Ровесник», «Оберіг», «Прикордонник». Мета зустрічей – надання школярам додаткової інформації з правил поведінки в різних складних життєвих ситуаціях, проведення консультацій з питань безпеки життєдіяльності та цивільного захисту.
   Педпрацівники центру проводили бесіди з школярами про небезпечні ситуації, які можуть трапитись під час літніх канікул. Моделювались можливі небезпечні події: як діяти у разі отримання теплового та сонячного удару, виникнення нещасних випадків на воді, як запобігти харчовим отруєнням, які правила першої допомоги при укусах кліщів, бджіл, ос, джмелів - за допомогою дорослих діти шукали вирішення проблеми. А ще грали в ігри: «Де гратися безпечно?», «Ланцюжок здоров’я» тощо, відгадували загадки на тему:«Упізнай стихійне лихо», складали правила пожежної безпеки. Особливу увагу було приділено правилам поведінки на воді та протипожежній безпеці.
   На завершення педпрацівники центру відповідали на запитання дітей щодо правил організації безпечного відпочинку влітку та роздавали учням змістовні пам’ятки щодо запобігання нещасних випадків під час канікул.
   Інформування дітей з приводу небезпечних ситуацій дає свої позитивні результати у вирішенні одного з пріоритетних завдань, поставлених сьогодні перед освітою – вихованні здорового покоління зі сформованою культурою безпечної поведінки.

Обласний методичний кабінет