День професійної майстерності26 червня 2018р., 10:16

   З метою підвищення педагогічної майстерності, пошуку єдиних поглядів на методику проведення занять з теоретичної підготовки шляхом використання інноваційних форм та методів навчання, практичного навчання на об’єктах господарської діяльності та ефективного використання навчально-матеріальної бази 26 червня 2018 року в Навчально-методичному центрі ЦЗ та БЖД Волинської області було проведено День професійної майстерності та підведення підсумків роботи центру у І- му півріччі 2018 навчального року.
   Розпочав захід начальник центру полковник служби цивільного захисту Сергій Шмига, який у своєму виступі окреслив коло питань, які винесені на розгляд, визначив основні завдання, що стоять перед педагогічним колективом центру та побажав плідної роботи.
   В ході підсумкової наради виступили керівники структурних підрозділів, які доповіли про результати навчально-методичної діяльності та розповіли про перспективні напрямки роботи у наступному півріччі. Начальник центру, підсумовуючи діяльність колективу у І- му півріччі, наголосив на необхідності модернізації навчального процесу та удосконаленні професійної компетентності педагогічних працівників.
   Наступна частина заходу - День професійної майстерності - розпочався з виступу начальника дослідно-випробувальної лабораторії УДСНС України в області Олександра Новака, який проінформував присутніх щодо особливостей встановлення та використання автоматичних систем пожежогасіння та оповіщення.
   В ході проведення Дня професійної майстерності заступник завідувача обласних та м. Луцька курсів удосконалення керівних кадрів Василь Ромко у взаємодії із завідувачем обласного методичного кабінету Лілією Богданович провели показове заняття з педпрацівниками центру на тему: «Пожежа у приміщенні навчального закладу» за методом кейс-стаді. Заздалегідь було підготовлено мультимедійну презентацію та відповідні роздаткові матеріали. Педпрацівники центру активно включились у роботу, досліджували ситуацію, розбирались в суті проблеми, пропонували власні рішення та вибирали кращі з них. У підсумку було вироблено єдині погляди щодо алгоритму дій учасників навчально - виховного процесу при виникненні такої надзвичайної ситуації як пожежа. Даний практичний захід ще раз продемонстрував необхідність рухатись вперед, підвищувати свою професійну майстерність, використовуючи інноваційні методи в ході функціонального навчання.
   Відповідно до плану проведення «Дня професійної майстерності» перед педагогічними працівниками центру виступив викладач обласних та м. Луцька курсів Сергій Клименко з інформацією на тему: «Нормативні документи з планування заходів цивільного захисту на всіх рівнях». Він провів аналіз нормативно-правових актів у сфері цивільного захисту, зупинився на основних розділах Плану реагування на надзвичайні ситуації у навчальних закладах та особливостях розроблення та затвердження Інструкції щодо дій персоналу підприємств при загрозі або виникненні надзвичайних ситуацій, що передбачено статтею 130 Кодексу цивільного захисту України.
   Фахівець з персоналу Микола Прийма надав змістовну і вичерпну інформацію щодо порядку підвищення кваліфікації педагогічних працівників та дав вичерпні відповіді на запитання присутніх. А також провів заняття на тему: «Навчання з питань пожежної безпеки на суб’єктах господарювання. Нормативна база. Зразки документів, що при цьому ведуться».
   Підсумовуючи «День професійної майстерності» начальник центру відмітив, що організація і проведення такого професійного заходу дійсно корисна та актуальна, тому що вона позитивно впливає на рівень професійної майстерності педагогів центру, сприяє відвертій діловій атмосфері.

Обласний методичний кабінет