Науково-методична рада з питань ЦЗ та БЖД На Волині25 жовтня 2018р., 16:02

   24 жовтня 2018 року на базі Навчально - методичного центру ЦЗ та БЖД Волинської області відбулось чергове засідання науково-методичної ради з питань цивільного захисту та безпеки життєдіяльності, яке проходило під керівництвом голови ради – професора Луцького національного технічного університету Людмили Матвійчук.
   У роботі науково-методичної ради взяли участь представники УДС НС у Волинській області, представники управління освіти, науки і молоді Волинської ОДА, педагогічні працівники Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності, науковці та викладачі Волинських вищих навчальних закладів І-ІV рівнів акредитації.
   Заступник голови Ради – начальник Навчально-методичного центру ЦЗ та БЖД Волинської області Сергій Шмига виступив з доповіддю: «Методичний супровід навчання населення діям у надзвичайних, аварійних ситуаціях та в умовах терористичного акту за місцем роботи, навчання і проживання». Він інформував присутніх, що вміння оперативно та злагоджено проводити аварійно-рятувальні та інші невідкладні роботи в зоні надзвичайних ситуацій, надавати необхідну допомогу постраждалому населенню дозволяє скоротити число загиблих, зберегти здоров’я людей, зменшити матеріальні втрати. Відповідно, зростає важливість підготовки працездатного населення для виконання вмілих дій у разі виникнення надзвичайних ситуацій. Навчально-методичний центр здійснює методичний супровід підготовки працюючого населення до дій у надзвичайних ситуаціях, студентів, учнів та вихованців закладів освіти, а також непрацюючого населення.
   На засідання було запрошено Володимира Вознюка - головного фахівця відділу реагування Управління ДСНС України у Волинській області, який розповів про організацію заходів з виявлення та знешкодження вибухонебезпечних предметів, ознайомив присутніх з статистикою нещасних видків, які трапились через необережне поводження з вибухонебезпечними та підозрілими предметами, роздав пам’ятки щодо дій при виявленні вибухонебезпечних предметів та запросив до проведення спільних заходів з означеного питання.
   З інформацією «Прикладна спрямованість дисципліни «Безпека життєдіяльності» у сфері туризму. Методи підвищення безпеки під час туристичних подорожей» виступила голова ради Людмила Матвійчук. У своєму виступі вона розкрила важливість надання необхідної допомоги при виникненні надзвичайних ситуацій під час екскурсій та туристичних походів, а також розповіла про стан викладання дисциплін «Цивільний захист» та «Безпека життєдіяльності» у вищих навчальних закладах.
   У роботі ради взяли участь представники студентської молоді – «Наукового товариства аспірантів та студентів факультету психології та соціології» Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки, які представили проекти: «Психологічна безпека особистості», та «Безпека особистості в суспільстві: поширення злочинності серед неповнолітніх». Очолює Товариство доцент кафедри Людмила Магдисюк, яка під час виступу висловила переконання, що наукові напрацювання студентів у напрямку безпеки передбачають розв’язання низки важливих завдань: розвитку пізнавального інтересу, творчих можливостей студентів, формування дослідницько-практичних умінь та навичок, готовності до формування сучасних життєво важливих компетенцій.
   Методист обласного методичного кабінету Алла Семінович представила до затвердження навчальний посібник для вихованців закладів дошкільної освіти «Безпечне дитинство». Дані методичні матеріали отримали позитивні рецензії, були затвердженні рішенням Ради та рекомендовані до друку.
   В ході засідання було окреслено коло питань, які вирішуються щодо організації цивільного захисту у навчальних закладах, внесені пропозиції щодо покращення навчання і виховання учнів та студентської молоді області з безпеки життєдіяльності та цивільного захисту.

Обласний методичний кабінет