Підведення підсумків діяльності у сфері цивільного захисту в 2018 році у Волинській області30 січня 2019р., 14:00

   29 січня у приміщенні Волинської ОДА під головуванням першого заступника голови обласної державної адміністрації Олександра Киричука, відбулись збори керівного складу цивільного захисту з підведення підсумків роботи у 2018 році та визначення завдань на 2019 рік.
    Захід проходив за участі начальника управління ДСНС України в області Володимира Грушовінчука, начальника управління з питань цивільного захисту обласної державної адміністрації Олександра Блащука, начальника Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Волинської області Сергія Шмиги, членів регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, голів районних державних адміністрацій та міст обласного підпорядкування, керівників спеціалізованих служб.
   У вступному слові Олександр Киричук зауважив, що основні заходи і напрями роботи органів виконавчої влади і місцевого самоврядування, обласних управлінь, організацій і підприємств у сфері цивільного захисту у 2018 році були спрямовані на запобігання виникненню надзвичайних ситуацій, підвищення готовності до оперативного реагування органів влади на місцях у разі їх виникнення, ефективної взаємодії територіальних та функціональних підсистем цивільного захисту, недопущення загибелі і травмування людей. Особливої актуальності питання організації цивільного захисту і пожежної безпеки набуває в умовах децентралізації та створення об’єднаних територіальних громад.
   Про результати оперативно-службової діяльності доповів начальника управління ДСНС України в області генерал-майор служби цивільного захисту Володимир Грушовінчук. Він окреслив ситуацію щодо реагування на виникнення пожеж та інших надзвичайних подій в області. Зокрема повідомив, що за 12 місяців 2018 року на Волині виникло 1288 пожеж. Від наслідків пожеж загинуло та травмовано 38 людей, врятовано 18 осіб.
   Про результати роботи територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту області у 2018 році доповів начальник управління з питань цивільного захисту обласної державної адміністрації Олександр Блащук. Він відмітив, що в цілому органи управління цивільного захисту області і районних ланок територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту області показали належний рівень підготовки до дій за призначенням під час виникнення надзвичайних ситуацій.
    Про стан проведення в області навчання керівного складу та фахівців, діяльність яких пов’язана з організацією і здійсненням заходів з питань цивільного захисту, підготовки до дій за призначенням органів управління та сил цивільного захисту, проведення навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях доповів начальник Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Волинської області полковник служби цивільного захисту Сергій Шмига. У виступі акцентувалась увага на організації навчання непрацюючого населення. Було відмічено, що продовжується діяльність щодо методичного керівництва консультаційними пунктами з питань цивільного захисту при органах місцевого самоврядування та житлово-експлуатаційних організаціях.
   У підсумку засідання були визначені основні пріоритети у подальшій діяльності. Зокрема, щодо запобігання виникненню надзвичайних ситуацій різного характеру та загибелі на них людей, а також забезпечення здійснення методичного супроводу практичної підготовки на підприємствах, в установах, організаціях спеціальних об’єктових навчань, тренувань з питань цивільного захисту.
   Практика і досвід надзвичайних ситуацій, які стались на території України та в інших країнах світу, свідчить про те, що там, де керівний, управлінський склад і населення проявили психологічну стійкість, згуртованість, вміння вжити правильних заходів в екстремальній ситуації, не допустили паніки, там завжди було менше жертв та значних матеріальних збитків. А для цього необхідно систематично працювати над удосконаленням знань керівників усіх ланок єдиної державної системи цивільного захисту, формуванням психологічної готовності до дій в екстремальних ситуаціях.

Обласний методичний кабінет