Навчатися, щоб знати, знати, щоб діяти…08 лютого 2019р., 11:45

   На виконання розпорядження голови Волинської обласної державної адміністрації від 07.12.2018 № 807 «Про організацію навчання керівного складу та фахівців, діяльність яких пов’язана з організацією і здійсненням заходів з питань цивільного захисту в 2019 році», в період з 04 по 08 лютого 2019 року у Навчально-методичному центрі ЦЗ та БЖД Волинської області проведено функціональне навчання у сфері цивільного захисту з посадовими особами райдержадміністрацій, виконкомів міських (міст обласного значення) рад, які виконують обов’язки секретарів комісій з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (ТЕБ та НС).
   Розпочались заняття із доведення до слухачів змін у законодавстві в сфері цивільного захисту, аналізу ймовірних надзвичайних ситуацій, які можуть виникнути на території нашої області та впливу їх наслідків на життєдіяльність населення та суб’єктів господарювання, доведена інформація щодо державної політики у сфері цивільного захисту.
   Викладачі центру Алла Семінович та Сергій Клименко в ході навчання особливу увагу приділяли питанням планування та організації роботи комісії ТЕБ та НС, діям посадових осіб райдержадміністрацій, виконкомів міських(міст обласного значення) рад, які виконують обов’язки секретарів комісій з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій у режимі надзвичайної ситуації тощо. Викладання всіх навчальних питань проводилося із застосуванням різних методів навчання, супроводжувалося демонстрацією відповідних мультимедійних презентацій. Надана педпрацівниками інформація викликала жвавий інтерес слухачів, спонукала їх на обговорення проблемних питань їх практичної діяльності.
   Для ефективного проведення самостійної роботи та підготовки до здачі заліків слухачі отримали методичні матеріали та завдання, які підготували педагогічні працівники Центру.
   Паралельно в період з 7 по 8 лютого також було проведено функціональне навчання у сфері цивільного захисту з фахівцями лісогосподарських підприємств області. Всього підготовлено 27 працівників лісового господарства. Під час занять особлива увага приділялась питанням оповіщення, евакуації та розробці алгоритмів дій працівників лісогосподарських підприємств у разі виникнення надзвичайних ситуацій. Майстри виробничого навчання центру Микола Коваль та Сергій Надашкевич вели активний діалог з аудиторією, спонукаючи слухачів до дискусій на актуальні теми.
   На завершення занять слухачі висловили щиру подяку керівництву Центру, викладачам та майстрам виробничого навчання за професіоналізм та отримані знання.

Обласний методичний кабінет