Науково-методична рада з питань ЦЗ та БЖД на Волині20 лютого 2019р., 10:28

   19 лютого 2019 року на базі Центру науково - технічної творчості учнівської молоді відбулось чергове засідання науково-методичної ради з питань цивільного захисту та безпеки життєдіяльності, яке проходило під керівництвом голови ради – доктора економічних наук, професора Луцького національного технічного університету Людмили Матвійчук .
    З вітальним словом до присутніх звернувся Ігор Стельмащук – директор Центру науково - технічної творчості учнівської молоді. Він окреслив напрямки та перспективи діяльності закладу, ознайомив із заходами щодо пропаганди здорового та безпечного способу життя серед учнівської молоді та побажав усім учасникам заходу плідної співпраці.
   Начальник Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Волинської області Сергій Шмига виступив з інформацією про надзвичайні ситуації, які мали місце на теренах Волинської області у 2018 році. Доповідач акцентував увагу учасників заходу на окремих резонансних подіях та їх наслідках, звернув особливу увагу присутніх на їх профілактику та попередження.
Окрему увагу учасники засідання приділили актуальному на сьогодні питанню булінгу серед учасників навчально - виховного процесу. Голова науково-методичної ради Людмила Матвійчук розповіла про організаційно – правові засади запобігання булінгу. Вона повідомила, що новий закон щодо протидії булінгу, що був ухвалений парламентом, передбачає чіткі алгоритми дій у випадку цькувань. З цим явищем треба боротися через його попередження, але ті, хто здійснюють цькування, мають розуміти, що за цим слідує покарання. На продовження диспуту голова методичного об’єднання вчителів основ здоров’я м. Луцька Оксана Ковальчук розповіла про заходи протидії булінгу в навчальних закладах. Вона запропонувала сприяти профілактиці та запобіганню цькуванню через засоби масової інформації, проведенню профілактичних бесід, семінарів з усіма учасниками навчально - виховного процесу.
   В полі зору учасників засідання стало питання нормативно-правового забезпечення роботи з учасниками освітнього процесу в питаннях охорони праці та безпеки життєдіяльності, з яким виступив Михайло Ліщук, доцент кафедри цивільної безпеки Луцького національного технічного університету. Він ознайомив присутніх з останніми нормативними актами щодо викладання цивільної безпеки та охорони праці у закладах вищої освіти.
    На завершення заходу до слова було запрошено Олега Дикого, кандидата педагогічних наук, завідувача кафедри теорії та методики викладання шкільних предметів Волинського інституту післядипломної педагогічної освіти, який розповів про викладання предмету основи здоров’я в умовах модернізації сучасної освіти. Виступаючий розкрив питання компетентнісного підходу до вивчення предмету основи здоров’я у загальноосвітніх навчальних закладах, ознайомив з необхідністю розвитку практичних навиків у навчальному процесі. Також Олег Дикий інформував учасників заходу щодо проведення обласного конкурсу «Вчитель року» серед викладачів предмету основи здоров’я.
   Підсумовуючи результати засідання слід відзначити його високий науковий та методичний рівень та актуальність, а також атмосферу взаємозацікавленості і небайдужості до питань пропаганди здорового та безпечного способу життя.

Обласний методичний кабінет