Тиждень безпеки житини в закладах дошкільної освіти Волині11 квітня 2019р., 14:37

   З метою профілактичної роботи з учасниками навчально-виховного процесу щодо попередження травматизму, поважного ставлення до безпеки, формування основ здорового способу життя, усвідомлення необхідності вироблення правил поведінки у надзвичайних ситуаціях щорічно в закладах дошкільної освіти проходить Тиждень безпеки дитини.
   Навчально-методичний центр ЦЗ та БЖД Волинської області активно співпрацює із закладами дошкільної освіти області, не стоїть осторонь заходів, які відбуваються впродовж Тижня, а безпосередньо долучається до їх підготовки та проведення. Робота в напрямку пропаганди безпеки життєдіяльності дитини ведеться систематично.
   Переважна більшість закладів дошкільної освіти області з усією відповідальністю віднеслась до проведення виховних заходів, підготовки відповідної документації з питань цивільного захисту, виготовлення наочності на тему безпеки життєдіяльності.
   У взаємодії з управлінням освіти Луцької міської ради керівництвом центру було погоджено графік залучення працівників Навчально-методичного центру ЦЗ та БЖД Волинської області у проведенні Тижня безпеки дитини, який проходив з 8 по 12 квітня.
   Педагогічні працівники центру надавали практичну допомогу керівникам закладів освіти щодо підготовки та проведення заходів Тижня безпеки дитини. Відповідна робота проводилась і в напрямку навчання працівників навчальних закладів дошкільної освіти діям при виникненні надзвичайних ситуацій. Зокрема педпрацівниками центру проводились тренінги на тему: «Дії персоналу ЗДО при виникненні надзвичайної ситуації», бесіди з питань безпечної життєдіяльності та запобігання травматизму, надавалась практична допомога в поновленні куточків безпеки, були підібрані мультфільми, мультимедійні презентації та навчальні фільми на тему безпечної поведінки дітей відповідно вікових груп.
   З вихованцями також були проведені виховні заходи, заняття, конкурси, вікторини, вистави з питань безпеки життєдіяльності із залученням педагогічних працівників Навчально - методичного центру ЦЗ та БЖД Волинської області. Діти були гарно підготовлені: відповідали на питання з правил пожежної безпеки, поведінки з побутовими газовими та електричними приладами, поведінки на вулиці, при зустрічі з незнайомцями. Із захопленням грали в ігри відповідно до теми заходу, шукали вихід із проблемних ситуацій, проводили «парад служб», відгадували загадки на тему: «Упізнай стихійне лихо» тощо.
   В закладах дошкільної освіти проводилась навчальна евакуація усіх учасників навчально - виховного процесу.
   Треба завжди пам’ятати, що дитина – найцінніший, найдорожчий скарб, сенс життя не тільки для кожної окремо взятої родини, а й суспільства загалом. Тому саме збереження здоров’я та захист життя дітей – основне завдання, що стоїть перед нами.

Обласний методичний кабінет