Показовий День цивільного захисту у м. Луцьку15 квітня 2019р., 14:43

   12 квітня на базі опорного навчального закладу з питань цивільного захисту - Луцького навчально-виховного комплексу №9 Луцької міської ради відбувся показовий День цивільного захисту та семінар для заступників керівників закладів загальної середньої освіти міста, які відповідають за даний напрямок роботи. Методичний супровід даного заходу здійснювали методисти обласного методичного кабінету Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Волинської області. Напередодні педпрацівниками центру були підготовлені та запропоновані до проведення показового Дня цивільного захисту цікаві бесіди для учнів, вікторини, конкурси, мультимедійні презентації, навчальні фільми та мультфільми: «Бережи себе, дитино», «Небезпечні знахідки», «Натовп-вбивця» «Обережно, вибухонебезпечні предмети!» та ін.

   Слід відмітити, що представник органів управління освіти міста, який відповідає за даний напрямок роботи Олександр Гурний, директор НВК №9 Олександр Дубина та відповідальний працівник з питань цивільного захисту даного закладу освіти Наталія Лігоцька підійшли до цього заходу з усією відповідальністю.
   В ході теоретичної частини директор школи розповів про організацію цивільного захисту в очолюваному ним закладі. Викладач обласних та м. Луцька курсів Сергій Клименко під час виступу зосередив особливу увагу на основних організаційно-розпорядчих та плануючих документах з підготовки та проведення Дня цивільного захисту. Завідувач обласного методичного кабінету Навчально-методичного центру ЦЗ та БЖД Волинської області Лілія Богданович презентувала буклет, підготовлений працівниками центру: «Цивільний захист у закладах освіти: нормативно - правове забезпечення».

   Після завершення теоретичної частини присутніх було запрошено до перегляду показових заходів з цивільного захисту у молодшій, середній та старшій ланці. Педагоги розповідали дітям про необхідність дотримання правил пожежної безпеки в побуті, під час подорожі до лісу та про небезпеку, яку несуть у собі вибухові знахідки, план дій під час радіаційної небезпеки, про правила поведінки на водоймах тощо. Протягом Дня учні мали змогу переглянути навчальні мультфільми та фільми, виставки плакатів та малюнків.

   Надзвичайно цікавим та пізнавальним для юнаків - старшокласників та учасників семінару був виступ представників групи піротехнічних робіт аварійно-рятувального загону спеціального призначення управління ДСНС у Волинській області, які продемонстрували присутнім різні види боєприпасів та розповіли про небезпеку, яку вони несуть для мирних мешканців.
   Учнів випускних класів зацікавив виступ представників громадського об’єднання «Школа безпеки та виживання дітей «Тивер», які провели показове заняття: «Перший на місці пригоди». Основна мета навчання - підготовка дітей та молоді до правильних дій у разі виникнення надзвичайної ситуації.
   При відпрацюванні дій за сигналом «Увага всім!» було проведено організовану евакуацію учнів та працівників школи, в ході якої було продемонстровано високу виконавчу дисципліну, що визначає в цілому готовність навчального закладу до реалізації плану реагування на надзвичайні ситуації. Приємним сюрпризом для усіх учнів та гостей став приїзд рятувальників. Вони навчали дітей основам пожежної справи та розповіли про секрети бойової роботи. Учні із задоволенням оглянули пожежно-рятувальне спорядження та спецобладнання, яке використовують рятувальники під час небезпечних ситуацій.

   На заключному етапі заходу проведено підсумкову лінійку, на якій були підведені підсумки проведення показового Дня цивільного захисту та відмічено кращих учнів і педагогів.
   На завершення семінару відповідальні працівники з питань цивільного захисту міста взяли участь у тренінговому занятті: «Перша психологічна допомога», який провели практичні психологи НВК №9 та провели обговорення показового Дня цивільного захисту.
   Сподіваємось, що такі показові заходи стануть корисними не лише для учнів та працівників школи, а й для запрошених відповідальних осіб з питань цивільного захисту закладів загальної середньої освіти міста, які зможуть використати їх як своєрідний «наочний матеріал», що допоможе вдосконалити дану роботу у своєму навчальному закладі.Обласний методичний кабінет