День цивільного захисту – сходинка до безпеки учасників освітнього процесу19 квітня 2019р., 10:18

   Знання та навички з питань цивільного захисту та безпеки життєдіяльності, отримані учнями під час навчального року, практично закріплюються в ході Дня цивільного захисту, який проводиться в закладах загальної середньої освіти та професійно – технічних училищах щорічно.
    У Волинській області День цивільного захисту відбувається став уже звичним явищем. І вчителі, і школярі, і навіть їхні батьки, на практиці переконалися щодо великої користі підготовки дітей до життя у бурхливому морі сучасного небезпечного світу. Проведення цього заходу сприймається як невід’ємна частина навчально-виховного процесу.
   Так, з 15 по 19 квітня 2019 року у всіх закладах загальної середньої освіти області проходив День ЦЗ, до проведення якого були залучені та брали активну участь викладачі, методисти та майстри виробничого навчання Навчально-методичного центру ЦЗ та БЖД Волинської області відповідно до затвердженого графіка.
   Учні мали нагоду переглянути навчальні фільми з тематики цивільного захисту відповідно віковій категорії, виставку захисних засобів ЦЗ, у багатьох навчальних закладах була організована виставка літератури в бібліотеці, проводились оглядові екскурсії в кабінетах захисту Вітчизни та основ здоров’я, проводились конкурси малюнків, спортивні естафети, в класах організовано змагання по одяганню ватно-марлевих пов’язок, проводились заняття з медико-санітарної підготовки та чимало інших заходів, спрямованих на практичну перевірку здатності учнів та працівників навчального закладу правильно і чітко діяти при надзвичайних ситуаціях.
   Наприкінці останнього уроку була здійснена навчальна евакуація педагогічних працівників та учнів. Завершився День цивільного захисту підведенням його підсумків.
Методистами Навчально-методичного центру, викладачами та майстрами виробничого навчання була надана методична допомога в організації та проведенні Дня цивільного захисту. Були підготовлені цікаві бесіди для учнів, вікторини, брейн ринги, конкурси, мультимедійні презентації а також продемонстровані відеоматеріали на тематику БЖД.
Таким чином, день ЦЗ був проведений на високому організаційному і методичному рівнях, а практична спрямованість заходів спонукатиме учнів до зміцнення знань з ЦЗ та удосконалення практичних навичок захисту життя і здоров’я та надання першої долікарської допомоги як собі, так і оточуючим у разі виникнення будь-якої надзвичайної події.

Обласний методичний кабінет БЖД населення