Показовий День цивільного захисту у м. Ковель25 квітня 2019р., 10:57

   19 квітня 2019 року на базі НВК ЗОШ № 11-ліцей м. Ковеля був проведений показовий День Цивільного захисту.
   На захід були запрошені представники управління освіти, відповідальні за цивільний захист в навчальних закладах, начальники штабів цивільного захисту, викладачі предмету «Захист Вітчизни», завідувач навчально-консультаційним пунктом з питань цивільного захисту в місті Ковелі Ващук Володимир Васильович, представники медицини з питань екстреної медичної допомоги, працівники пожежно-рятувального підрозділу.
   На І поверсі була розгорнута наочна агітація, на сходових маршах – виставка малюнків на тему безпеки життєдіяльності, проведена загальношкільна лінійка. Учні школи мали можливість познайомитись із засобами індивідуального захисту та з різними видами вибухонебезпечних предметів. Учні 11-их класів провели заняття з питань цивільного захисту в 2-их класах початкової школи. Першокласники переглянули мультфільми, сюжети яких пов’язані з питаннями збереження життя і здоров’я.
   Перед відповідальними за цивільний захист, начальниками штабів та викладачами предмету «Захист Вітчизни» виступив завідувач навчально-консультаційного пункту з питань цивільного захисту міста Ковеля – Ващук В.В. щодо організації цивільного захисту в навчальних закладах, та зокрема, зупинився на законодавчій базі.
   Досить цікавим було практичне заняття з надання домедичної допомоги в екстрених ситуаціях, проведене працівниками екстреної медицини.
В школі були проведені різнопланові показові заходи з питань цивільного захисту: урок у 4-В класі з «Основ здоров’я» «Безпека школяра»;
тематичний квест за участю учнів 7-их, 9-их класів; година спілкування в 6-Акласі «Твоя безпека в твоїх руках»,в спортивному залі працював пункт видачі засобів індивідуального захисту.
   Також була здійснена евакуація учнів, працівників школи за сигналом «Анонімний дзвінок про встановлення вибухового пристрою в приміщенні школи».
   Також за участю працівників пожежно-рятувального підрозділу був ліквідований осередок загорання з використанням різних способів: за допомогою вогнегасника, води та піску.
   На завершення Дня Цивільного захисту відбулася підсумкова лінійка, на якій директор школи Сидорук Г.О. зауважила, що ніхто не застрахований від надзвичайних ситуацій, адже це така обстановка, коли нормальний плин життя людини порушується через аварії, катастрофи, різного роду катаклізми та теракти.
   В останні десятиліття особливу загрозу життю людей несуть теракти, які забирають тисячі життів.
   Тільки за останній рік в світі відбулося 10 масштабних терактів, географія яких досить широка: Франція (Париж, Ніцца), Туреччина, Бельгія, Алжир, Росія, 15.03.2019 р. в мечеті Нової Зеландії в результаті теракту загинуло 49 людей, 40 отримало поранення.
Тому під час показового Дня Цивільного захисту відпрацювали саме евакуацію за сигналом, що в школі закладено вибуховий пристрій.
   На завершення директор вручила подяки навчального закладу кращим учням, подякувала працівникам школи, усім причетним до проведення заходів та запрошеним спеціалістам і гостям.

За матеріалами сайту НВК ЗОШ № 11-ліцей м. Ковеля