home Школа безпеки

школа безпеки

Волинське обласне відділення ВГДР
«Школа безпеки»

   Всеукраїнський громадський дитячий рух (ВГДР) «Школа безпеки» заснований з метою популяризації серед дітей та молоді здорового і активного способу життя, підвищення рівня їх практичної підготовки до дій в екстремальних ситуаціях, навчання з реагування на надзвичайні ситуації, професійної орієнтації й популяризації професії рятувальника, а також встановлення дружніх стосунків з юними рятувальниками зарубіжних країн.
    «Школа безпеки» - це добровільна незалежна неполітична масова Всеукраїнська дитяча організація, яка діє на основі добровільності, рівноправності його членів, законності та гласності.
   Членами Руху можуть бути громадяни України віком від 6 до 18 років, а також особи старшого віку.
   Волинське обласне відділення ВГДР «Школа безпеки» було засновано 25 червня 2003 року. За 9 років цей рух став популярним на Волині, згуртував навколо себе сміливих, відважних, небайдужих, витривалих, готових у скрутну хвилину прийти на допомогу іншим.
   Звернімось до сторінок історії.
  • 30 червня - 5 липня 2003 р. команда Волинської області вперше взяла участь у ІІІ Всеукраїнському зборі-змаганні «Школа безпеки» (смт. Конча-Заспа Київської області) і виборола 6 місце;
  • 1-5 липня 2004 р.- участь у IV Всеукраїнському зборі-змаганні «Школа безпеки» (м. Кіровоград) - 3 місце серед 21 команди;
  • 25-30 липня 2005 р.- участь у V Всеукраїнському зборі-змаганні «Школа безпеки» (смт. Брюховичі Львівської області) - 2 місце серед 22 команд;
  • 3-8 липня 2006 р.- участь у І Міжнародному (VІ Всеукраїнському) зборі-змаганні «Школа безпеки» (м. Запоріжжя) - 1 місце серед 26 команд;
  • 10-18 вересня 2007 р.- участь у ІІ Міжнародному (VІІ Всеукраїнському) зборі-змаганні «Школа безпеки» (м. Севастополь) - 2 місце;
  • 2-9 липня 2008 р.- участь у ІІІ Міжнародному (VІІІ Всеукраїнському) зборі-змаганні «Школа безпеки» (м. Дніпропетровськ) - 1 місце;

  • 10-20 червня 2009 р. команда Ківерцівської СЮТур представляла юних рятувальників України на змаганнях «Школа безопасности» в Російській Федерації.
  • 5-13 вересня 2009 р. - участь у IV Міжнародному (ІХ Всеукраїнському) зборі-змаганні «Школа безпеки» (м. Одеса) - 4 місце;

  • 1-8 липня 2010 р.- участь у V Міжнародному (Х Всеукраїнському) зборі-змаганні «Школа безпеки» (м. Яремче Івано-Франківської області) - 9 місце;
  • 4-11 липня 2011р.- участь у VІ Міжнародному (ХІ Всеукраїнському) зборі-змаганні «Школа безпеки» (м. Южноукраїнськ Миколаївської області) - 3 місце.

   На Всеукраїнських та Міжнародних змаганнях юних рятувальників від Волині представляє переможець обласних змагань - команда Станції юних туристів Ківерцівського району (директор Сущук Петро Ігорович, тренер Тананайський Юрій Володимирович).

   Обласні змагання юних рятувальників «Школа безпеки» проводяться щорічно в квітні-травні місяці, які збирають біля 200 учасників, учнів 8-11 класів з районів та міст нашої області.
    Програма збору-змагання «Школа безпеки» дуже цікава і насичена. Тут юні рятувальники змагаються у спритності, професіоналізмі і витривалості, долаючи складні етапи на дистанціях: «Бойове розгортання», «Рятувально-пошукові роботи в зоні техногенної аварії», «Рятування та транспортування потерпілого з висотної споруди (башти)», «Пошуково-рятувальні роботи в умовах природного середовища».
   У «Конкурсі з основ медицини» учасники змагань показують свої знання та практичні уміння із надання першої долікарської допомоги.
    В «Агітаційно-презентаційному конкурсі» команди розповідають про діяльність відділень Руху, пропагують здоровий та безпечний спосіб життя за допомогою стіннівок, фото- та відеоматеріалів. На всіх етапах змагань організатори створюють умови, наближені до реальності.
   Вихованці «Школи безпеки» - без перебільшення наділені найкращими людськими якостями: патріотизмом, мужністю, самовідданістю, добротою, практичним розумом, винахідливістю. Вони цінують життя, довкілля, справжню дружбу і відчуття команди. Для них не існує дурману алкоголю та наркотиків, вони чітко бачать свою мету – вміти самим та допомагати іншим.
   «Школа безпеки» допомагає підліткам визначитися у виборі подальшого життєвого шляху. Недаремно 9 вихованців обласного Руху навчаються у вищих навчальних закладах системи МНС України, а Січко Сергій, закінчивши Львівський державний університет безпеки життєдіяльності, вже працює в територіальному управлінні МНС України у Волинській області.
   «Школа безпеки» вчить навичкам орієнтації в різних життєвих та надзвичайних ситуаціях, вчить долати труднощі та перешкоди. Це не лише напружені тренування, учбові вправи, змагання і перемоги. Це, перш за все, виховання морально і фізично здорової молодої людини – патріота і захисника, який в будь-яку хвилину зможе прийти на допомогу, і зробить це кваліфіковано та вміло. Той, хто пройшов «Школу безпеки», може по праву називати себе «рятувальником» і завжди зможе «запобігти, врятувати, допомогти».
   НМЦ ЦЗ та БЖД Волинської області бере активну участь в організації діяльності осередків руху, проведенні обласних змагань юних рятувальників «Школа безпеки», проводить семінари, консультації з проблем безпеки життєдіяльності, надає методичну допомогу керівникам гуртків.
   На 2012 рік у Волинській області заплановано проведення VII Міжнародного (ХІІ Всеукраїнського) збору-змагання юних рятувальників «Школа безпеки».